Tirana
scattered clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
50 %
0.5kmh
40 %
Sht
34 °
Die
24 °
Hën
25 °
Mar
29 °
Mër
30 °
E shtunë, 23 Shtator, 2023

TAG

Joe Biden

Edi Rama fillon ditën dhe ironizon Berishën me thënien e Joe Biden

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme e ka nisur me thënien e presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden. Në llogarinë e tij...

Biden lëshon urdhër që i hap rrugën sanksioneve në Sudan

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden nënshkroi një urdhër ekzekutiv të enjten duke hapur rrugën për të sanksionuar individët e përfshirë...

Biden u përgjigjet me batutë komenteve për moshën: Thonë se jam i lashtë, them se jam i mençur

Me batuta i është përgjigjur presidenti i SHBA, Joe Biden komenteve për moshën e tij gjatë një konference me gazetarët në Shtëpinë e Bardhë. Pak...

Biden vendos sanksione ndaj FSB-së ruse dhe IRGC-së së Iranit për arrestimin e amerikanëve

Administrata Biden njoftoi të enjten sanksione të reja kundër Shërbimit Federal të Sigurisë Ruse (FSB) dhe krahut të inteligjencës të Gardës Revolucionare Islamike të...

Shpalli kandidaturën për një mandat tjetër, Medvedev tallet me Biden:  Ai është një gjysh i dëshpëruar

Ish-presidenti rus Dmitry Medvedev është tallur me presidentin e SHBA, Joe Biden, i cili sot zyrtarisht shpalli kandidaturën për president në 2024. Medvedev e...

Joe Biden do të rikandidojë për president të SHBA-së

Presidenti aktual i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden ka njoftuar se do të rikandidojë në garën presidenciale të 2024-ës. 80-vjeçari Biden, i cili është aktualisht...

Joe Biden u uron myslimanëve Fitër Bajramin

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, së bashku me bashkëshorten e tij, Jill Biden ka uruar myslimanët për festën e Fitër...

Vizioni i Joe Biden për një ekonomi të gjelbër, 40% e amerikanëve nuk i duan makinat elektrike

Rreth 41 për qind e të rriturve amerikanë nuk do të blinin një makinë elektrike, sipas një sondazhi të 12 prillit të Gallup, me...

Sunak: Marrëdhëniet e Mbretërisë së Bashkuar me SHBA janë në nivelin më të mirë

Kryeministri britanik Rishi Sunak është takuar sot me presidentin e SHBA Joe Biden në një hotel në Belfast. Sunak tha se ishte i lumtur...

Vizita në Irlandën e Veriut, presidenti Biden takohet me kryeministrin Sunak

Kryeministri britanik Rishi Sunak ka mbërritur mesditën e sotme në hotelin Grand Central, ku po qëndron presidenti amerikan Joe Biden. Vizita zyrtare e Biden...

Lajmet e fundit