Tirana
moderate rain
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
1.5kmh
100 %
Mar
29 °
Mër
30 °
Enj
29 °
Pre
28 °
Sht
20 °
E martë, 26 Shtator, 2023

TAG

Janine

E RËNDË/ I moshuari qëllon për vdekje hajdutin 35-vjeçar

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Greqi, pasi një 71-vjeçar ka qëlluar për vdekje një hajdut 35-vjeçar brenda shtëpisë së tij, mbrëmjen e...

“Më rrezikohet jeta nga Aldo Bare”, u kap në Janinë, Laert Haxhiu refuzon të ekstradohet drejt Shqipërisë

Laert Haxhiu i cili u arrestua pak ditë më parë në Janinë, ka mohuar që të  të jetë autor i masakrës së Lushnjës me...

Prangosja e Laert Haxhiut në Janinë, media greke: Policia i bëri shenjë të ndalonte, BMW X5 shtoi gazin dhe mori përpara 3 makina të...

Laert Haxhiu, 31 vjeçari nga Shqipëria që rezultonte me "alarm të kuq" në databazën e Interpol, është prangosur mbrëmjen e së hënës në Janinë....

Arrestohet në Janinë i shumëkërkuari Laert Haxhiu, autori i dyshuar i masakrës së Lushnjës

Arrestohet në Janinë Laert Haxhiu, autori i dyshuar i masakrës së Lushnjës, me qëllim ekstradimi drejt vendit tonë. Burime zyrtare bënë me dije se...

Tërmet në Janinë, lëkundjet ndihen dhe në Shqipëri

Një tërmet me magnitudë 4.4 i shkallës Rihter është shënuar mëngjesin e sotmën në Janinë. Tërmeti ka qenë me epiqendër në veri-veriperëndim të Aetomylitsa dhe...

Nuk iu bindën urdhërit të policisë, 3 persona qëllojnë me kallashnikov efektivët në Janinë

Autoritetet policore greke janë sulmuar nga tre persona. Sipas mediave të huaja mësohet se ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në fshatin Tzumerka. Patrulla e...

Kapen 375 kg drogë në Janinë, arrestohet 28-vjeçari shqiptar dhe një grek

Një sasi e madhe lënde narkotike është kapur ditën e sotme në kufirin greko-shqiptar në Janinë. Bëhet me dije se policia ka sekuestruar 375 kg...

“Princess Rally”, 30 vajzat që “u tërbuan” rrugëve të Shqipërisë e Janinës, shkak shpejtësia e ulët, si u ndanë çmimet dhe itinerari magjik i...

Për disa vajza e gra, që në jetën e tyre janë shumë të zëna me punë, pasionet janë mundësia më e mirë që të...

“Nënshkruam marrëveshjen me Universitetin e Janinës”, Kushi: Besimplotë që ky bashkëpunim do të sjellë jo vetëm zhvillim akademik, por edhe impakt në zhvillimin social

Ministrja e Arsimit Evis Kushi ka bërë me dije se është nënshkruar marrëveshja e bashkëpunimit midis Universitetit "Eqrem Çabej" dhe Universitetit të Janinës. Sipas ministres...

“Na telefonuan dhe pyetën si u bë babai”?/ Denoncimi i dy motrave për vdekjen e të atit: Trupin e ngatërruan në Spitalin e Janinës,...

Fiks Fare denoncoi mbrëmjen e së mërkurës një skandal që ka ndodhur në Spitalin Universitar të Janinës, Greqi, ku dy motra dyshojnë se trupi...

Lajmet e fundit