Tirana
light rain
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
4.6kmh
40 %
Hën
19 °
Mar
30 °
Mër
31 °
Enj
29 °
Pre
29 °
E hënë, 25 Shtator, 2023

TAG

izrael

Ministrja e Libisë takohet me homologun izraelit, “shpërthejnë” protestat në Tripoli

Kryeministri i Libisë ka pezulluar ministren e tij të Jashtme pasi ajo u takua joformalisht me homologun e saj izraelit. Libia nuk e njeh Izraelin,...

Shqipëria, vendi i parë ballkanik që bëhet pjesë e misionit për ruajtjen e paqes mes Egjiptit dhe Izraelit

Shqipëria bëhet vendi i parë nga Ballkani që merr pjesë në misionin për zbatimin e Traktatit të Paqes mes Egjiptit dhe Izraelit. Trupat e...

Dita e katërt e “betejës” me flakët në Greqi, në ndihmë u vjen Izraeli me avionë zjarrfikës

Zjarrfikës, vullnetarë dhe banorët po luftojnë për të katërtën ditë me flakët në Greqi. Situata është përmirësuar në disa fronte, por rreziku mbetet ende...

I nxehti përvëlues ka përfshirë vendin, kryeministri izraelit shtrohet me urgjencë në spital

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu u shtrua me urgjencë në spital këtë të shtunë. Sipas mediave të huaja thuhet se kryeministri është duke vuajtur...

Izraeli nis sulmet me raketa në Siri

Izraeli ka nisur sulme ajrore në Siri, me synim qytetin e Homsit i cili kontrollohet nga qeveria, por mbrojtja ajrore siriane shkatërroi shumicën e...

Shqipëria anulon vendimin, nuk do të emërojë këngëtaren izraelite si konsull nderi

Qeveria shqiptare i ka dërguar një letër zyrtare Ministrisë së Jashmtë izraelite, ku shprehet se po rishqyrton vendimin e saj për të emëruar biznesmenen...

Izraeli dhe militantët e Gazës bien dakord për armëpushim

Izraeli dhe militantët palestinezë të Xhihadit Islamik (PIJ) në Rripin e Gazës kanë rënë dakord për një armëpushim këtë mbrëmje. Burimet cituan negociatat të ndërmjetësuara...

Sulmi ajror izraelit vret komandantin e lartë në Gaza

Një sulm ajror izraelit ka vrarë një komandant të lartë të Xhihadit Islamik palestinez dhe dy militantë të tjerë në Gaza. Ushtria izraelite tha se...

Përplasjet mes izraelitëve dhe palestinezëve, BE bën thirrje: Promovoni qetësi gjatë festave fetare

Shefi i politikës së Jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell, dënoi përshkallëzimin e dhunës midis Izraelit dhe palestinezëve. Ai u bëri thirrje të gjitha...

Rama reagon për sulmet në Izrael: Thellësisht i pikëlluar! Shqipëria qëndron krah myslimanëve që kanë zgjedhur rrugën e paqes

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për situatën e sulmeve  në Izrael, të cilat kanë rezultuar me humbje jetësh. Përmes një psotimi në Tëitter, Rama thotë...

Lajmet e fundit