Tirana
light rain
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1kmh
40 %
Die
20 °
Hën
28 °
Mar
31 °
Mër
31 °
Enj
30 °
E diel, 24 Shtator, 2023

TAG

Italia

Meloni: Nuk do të lejojmë që Italia të kthehet kamp i refugjatëve të Europës

Kryeministrja italiane Giorgia Meloni ka deklaruar se “nuk do të lejojë që Italia të bëhet kamp i refugjatëve të Evropës”. Këtë deklaratë Meloni e...

Tentoi të fuste armë në portin e Durrësit nga Italia, arrestohet 32-vjeçari (EMRI)

Policia ka arrestuar 32-vjeçarin Sindrit Kola në Portin e Durrësit, pasi tentoi të fuste municione në vendin tonë. Si rezultat i informacioneve nga inteligjenca policore,...

Rama intervistë për “LA7”: Ndajmë ADN të ngjashme me Italinë, është avokati i madh në rrugën e Shqipërisë në BE

Kryeministri Edi Rama ka dhënë një intervistë në një lidhje direkte për televizionin italian, LA7.it ku ka folur për marrëdhëniet mes Italisië dhe Shqipërisë...

“Jemi çliruar nga stigma e viteve ’90”, Rama për La7: Na shihnit si një vend me kriminelë, sot italianët vijnë të pushojnë tek ne...

Kryeministri Edi Rama ka dhënë një intervistë për medien italiane "LA7", ku ka folur për zhvillimin e turizmit në vend, marrëdhëniet e ngushta me...

Italia do të goditet nga vala e të nxehtit vdekjeprurës këtë javë, temperaturat deri në 45°C

Një valë e nxehtë dhe vdekjeprurëse pritet të godasë Italinë këtë javë dhe mund të thyejë rekorde, me temperatura që parashikohet të kalojnë 45...

Italia goditet sërish nga moti i keq, paralajmëron meteorologu: Tokat nuk thihin më shi, do të kemi përmbytje

Moti i keq ka goditur sërish Italinë, veçanërisht zonën Macerata. Ditën e djeshme një shi i dentur, i cili zgjati përgjatë tre ore, shkaktoi...

Krifca në Romë: Bashkëpunim dhe marka të përbashkëta me Italinë

“Bashkëpunimi mes Shqipërisë dhe Italisë sot është në maksimumin që ka qenë ndonjëherë, teksa synojmë të ardhmen me produkte të përbashkëta dhe etiketa të...

Italianët në kërkim të dy vëllezërve shqiptarë, u liruan nga burgu se ishin binjak dhe nuk u provua dot kush ishte hajduti, tani janë...

Dy vëllezër binjakë nga Shqipëria, Edmond dhe Eduard Trushi, 38 vjeç, kërkohen nga Policia italiane për disa vjedhje shtëpish në vendin fqinj. Ata janë...

Ishte në “arrest shtëpie”, djali i zyrtarit të lartë rus arratiset nga Italia

Djali i një zyrtari të lartë rus, i arrestuar në Itali me kërkesë të Uashingtonit, u rishfaq në Rusi të martën, 4 prill, pasi...

Italia ndalon përdorimin e ChatGPT

Italia është bërë vendi i parë në Perëndim që ndalon aplikacionin e inteligjencës artificiale ChatGPT, duke përmendur mbrojtjen e të dhënave personale. Autoriteti kompetent i...

Lajmet e fundit