Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
52 %
3.6kmh
0 %
Mar
28 °
Mër
28 °
Enj
27 °
Pre
27 °
Sht
20 °
E martë, 3 Tetor, 2023

TAG

Itali

Do pastronin paratë e “Cosa Notras”-s në Shqipëri, dënohen me 21 vite burg kunati dhe shoferi i Rezart Taçit

Artur Balla dhe Bledar Lilo, kunati dhe shoferi i biznesmenit në kërkim Rezart Taçi, janë shpallur fajtorë nga Gjykata e Posaçme dhe janë dënuar...

Operacion i madh antidroge në Itali, mes 8 të arrestuarve edhe shqiptarë

Një operacion i madh antidroge është zhvilluar nga Policia italiane, ku kanë rënë në pranga tetë persona. Sipas raportimit të medieve italiane, mes të...

FOTO: Karabinierët italianë gjejnë të vdekur Alfred Vefën, vrau ish-gruan në Toskana

Alfred Vefa, 44 vjeçari shqiptar që tronditi Italinë dy ditë më parë kur qëlloi për vdekje ish-gruan, është gjetur i vdekur në një fshat...

“Alfredi ishte i dhunshëm”, flasin miqtë e 35 vjeçares që u vra në Itali

Klodiana Vefa, shqiptarja që u vra me armë zjarri mbrëmjen e djeshme në trotuarin poshtë pallatit ku banonte në Katelfiorentino, Itali. Një ditë pas...

Nënë e dy fëmijëve, ekzekutohet me plumb në kokë 35-vjeçarja shqiptare në Itali

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Itali, në rrugë në Castelfiorentino, ku është ekzekutuar një grua 35-vjeçare shqiptare. Mediat italiane bëjnë me dije se...

Mete: Italia, aleat i madh i Shqipërisë, hapësira të reja për shkëmbimet tregtare dhe bashkëpunimin ekonomik

Ministri i Financave dhe Ekonomisë, Ervin Mete, ishte pjesë e delegacionit të kryesuar nga kryeministri Edi Rama, gjatë vizitës zyrtare të zhvilluar në Romë,...

Rama ndan foto nga takimi me Melonin: Vizita në Itali, me plane e projekte për thellimin e partneritetit strategjik

Kryeministri Edi Rama ka publikuar mëngjesin e sotëm disa foto nga takimi me homologen italiane, Giorgia Meloni ditën e djeshme në Romë. Ai shkruan se...

Vullkani në Itali goditet nga tërmeti, paralajmërohet evakuimi i qytetit

Një vullkanolog kryesor ka paralajmëruar se mund të nevojiten evakuime masive në një qytet afër Napolit, i cili ndodhet në një të ashtuquajtur Super...

VIDEO/ Rama pritet me ceremoni shtetërore nga Giorgia Meloni

Kryeministri Edi Rama është pritur me ceremoni shtetërore nga kreu i qeverisë italiane, Giorgia Meloni. Rama ka vizituar Italinë në kuadër të mbledhjes së Komitetit...

Kapet banda e drogës dhe e “skifterave” në Itali, prangosen 5 shqiptarë

Tetë persona janë arrestuar të martë në Itali, ku mes tyre ishin pesë shqiptarë dhe një maqedonas, ndërsa dy të tjerëve nuk u është...

Lajmet e fundit