Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
47 %
1kmh
0 %
Pre
28 °
Sht
28 °
Die
29 °
Hën
29 °
Mar
29 °
E premte, 29 Shtator, 2023

TAG

ismail qemali

Përplasi vajzën e mitur në Vlorë, arrestohet 22-vjeçari

Një 22-vjeçar është vënë në prangat e Policisë së Vlorës, pasi mbrëmjen e djeshme aksidentoi një shtetase të mitur. Sipas njoftimit të unformave blu 22-vjeçari...

Moment historik në New York, më 3 Qershor emërohet rruga e parë për Ismail Qemalin

Qyteti i New York-ut ka vendosur të nderojë një nga heronjtë e shquar të Shqipërisë duke i vënë emrin e tij një rruge. Rruga,...

Vidhet shkolla “Ismail Qemali” në Shkodër, hajdutët marrin laptop-at

Një ngjarje e paprecedentë ka ndodhur në Shkodër, ku gjatë natës është grabitur shkolla “Ismail Qemali. Bëhet me dije se persona të paidentifikuar kanë hyrë...

Sot, kujtojmë lindjen e Ismail Qemalit, udhëheqës i Lëvizjes Kombëtare Shqiptare

Qemali u lind në Vlorë më 16 janar 1844, në një nga familjet më të mëdha të Shqipërisë së Jugut. Pasi kreu shkollën fillore në...

Befason nipi i Ismail Qemalit: Ai ishte mason, edhe unë jam! Ka shenja që nga fëmijëria

Nedim Vlora, nipi i Ismail Qemal Vlorës, është shprehur mëngjesin e kësaj të hëne në 110 vjetorin e Flamurit dhe Pavarësisë, se Ismail Qemali...

Në vigjilje të 110-vjetorit të Pavarësisë, Begaj takohet me nipin e Ismail Qemalit

Presidenti Bajram Begaj është takuar ditën e sotme me Nedim Vlorën, nipin e Ismail Qemalit, themeluesit të shtetit shqiptar dhe figurës qendrore të shpalljes...

Rama takon në Bergamo zyshën e shkollës “Ismail Qemali”: S’ka lënë fjalë…(Video)

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Bergamo të Italisë, ku ka takuar edhe zyshën e shkollës “Ismail Qemali”. Ata shihen të buzëqeshur, teksa Rama thotë se...

“Kohë idjotësh”, zv/ministrja publikon fotot: Dikur burrat mblidheshin për të mirën e vendit, tani për t’u puthur me kukulla silikoni

Ish-zv/ministrja e Financave Irena Beqiraj ka sjellë burrat e dy epokave të ndryshme. Ajo ka publikuar një foto në të cilën në njërën prej tyre...

U shit 13 mijë euro, Preç Zogaj komenton pikturën e Donaldit: Një vizatim i shpërfytyruar i Ismail Qemalit

Shkrimtari dhe analisti Preç Zogaj thotë se spektaklet në vendin tonë kanë synim që të kenë sa më shumë shikues sepse është biznes. Por...

Andi Bushati del kundër historisë: Pavarësinë e Shqipërisë e sollën fuqitë e mëdha, Ismail Qemali as që e imagjinonte

Analisti Andi Bushati është shprehur mbrëmjen e sotme në emisionin “Shock” se historia e Pavarësisë së Shqipërisë është ndryshe nga ajo që na është...

Lajmet e fundit