Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
94 %
1.5kmh
0 %
Pre
28 °
Sht
28 °
Die
29 °
Hën
29 °
Mar
29 °
E premte, 29 Shtator, 2023

TAG

iran

10 vite burg për gratë që shkelin kodin e veshjes në Iran

Parlamenti i Iranit ka miratuar projektligjin e diskutueshëm që do të rrisë dënimet me burg dhe gjobat për gratë dhe vajzat që shkelin kodin...

Irani liron pesë amerikanë të burgosur prej vitesh

Pesë amerikanë të burgosur prej vitesh në Iran dhe të konsideruar gjerësisht si pengje janë në rrugën e tyre për në shtëpi për në...

Në përvjetorin e parë të vdekjes së Aminit, Policia e Iranit arreston babain e saj

Autoritetet iraniane kanë arrestuar babanë e 22-vjeçares, Mahsa Amini që vdiq në paraburgim një vit më parë, vdekja e së cilës nxiti protestat më...

Përmbyset autobusi, humbin jetën10 alpinistë në Iran

Të paktën 10 alipinistë humbën jetën dhe tetë të tjerë mbetën të plagosur, pasi minibusi me të cilin ata po udhëtonin u përmbys në...

Sulm me armë zjarri në faltoren në Iran, vritet 1 person dhe plagosen 7 persona

Një person i armatosur hapi zjarr këtë mbrëmje në një faltore të shquar në Iranin jugor, duke vrarë një person dhe duke plagosur tetë të...

Protestuesit në Iran shfaqen me flamurin e Shqipërisë në duar, kjo është kërkesa e tyre para ambasadës turke në Teheran

Një protestë është organizuar në kryeqytetin e Iranit, Teheran, ku është bërë thirrje për mbylljen e kampit “Ashraf-3” të muxhahedinëve në Manëz të Durrësit. Sipas...

Incidentet në kampin e MEK, reagon Irani: Shpresojmë që Shqipëria të ketë kuptuar gabimin që bëri duke i mikpritur

Zëdhënësi i Ministrisë së Jashtme, Nasser Kanaani iraniane ka reaguar pas përlasjes së policisë me anëtarët e MEK në Manëz të Durrësit. Kanaani tha se anëtarët...

Irani përgatit raketën e re hipersonike, nisin tensionet me Perëndimin

Irani ka paraqitur modelin e ri te raketave balistike hipersonike në një ceremoni, ku pjesëmarrës ishte presidenti Ebrahim Rahisi dhe komandantët e forcave elitë...

Blinken i prerë: Nuk do të lejojmë Iranin të marrë armë bërthamore

Sekretari amerikan i shtetit, Antony Blinken është zotuar se Iranit nuk do t’i lejohet kurrë që të të posedojë armë bëthamore. Blinken u tha të...

Me pasaportë çeke të falsifikuar, arrestohet 46-vjeçarja nga Irani në Rinas

Një 46-vjeçare nga Irani ka rënë në prangat e policisë pasi akuzohet se po tentonte të kalonte kufirin me dokumente të falsifikuara. Në pranga ka...

Lajmet e fundit