Tirana
scattered clouds
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
94 %
1kmh
40 %
Die
18 °
Hën
25 °
Mar
31 °
Mër
31 °
Enj
29 °
E diel, 24 Shtator, 2023

TAG

interpol

Agjenti Operacionales merr pushimet dhe niset drejt Greqisë, prangoset në doganë me urdhër të Interpolit (EMRI)

Amarildo Kureta, një agjent i Forcës Operacionale, është arrestuar sapo ka kaluar doganën greke në dalje nga Shqipëria. Efektivi i Drejtorisë Vendore të Policisë...

E zhdukur që prej marsit, gjendet në Shqipëri 48-vjeçarja greke

Irini Papagelou, 48-vjeçarja me origjinë greke është gjetur në Shqipëri pasi ishte zhdukur që në muajin mars. Mediet greke raportojnë se Papgelou u gjet ditën...

I dënuar në Itali për pjesëmarrje në organizatë kriminale, kapet në Durrës 39-vjeçari (PAMJET NGA ARRESTIMI)

Ermal (Fation) Skender Dumo, 39 vjeç, ka rënë në prangat e Policisë së Durrësit. Sipas njoftimit të uniformave blu mësohet se 39-vjeçari është dënuar...

Në kërkim ndërkombëtar, Kuvendi i ndërpret rrogën e deputetit Arben Ahmetajt

Parlamenti i ka ndërprerë pagën deputetit dhe politikanti socialist Arben Ahmetaj, pasi ky i fundit që prej korrikut eshtë shpallur në kërkim ndërkombëtar për...

Policia nuk e gjen në Shqipëri, SPAK shkresë INTERPOL: Të shpallet në kërkim ndërkombëtar Arben Ahmetaj

Prokuroria e Posaçme i ka dërguar një shkresë zyrtare Organizatës Botërore të Policisë Kriminale, njohur si Interpol, që të shpallë në kërkim ndërkombëtar politikanin...

Prangosja e Laert Haxhiut në Janinë, media greke: Policia i bëri shenjë të ndalonte, BMW X5 shtoi gazin dhe mori përpara 3 makina të...

Laert Haxhiu, 31 vjeçari nga Shqipëria që rezultonte me "alarm të kuq" në databazën e Interpol, është prangosur mbrëmjen e së hënës në Janinë....

Ekzekutori i Ardian Nikulajt s’mund të ekstradohet në Shqipëri, zbardhet mesazhi që i erdhi autoriteteve shqiptare nga Interpol

Detaje të reja kanë dalë lidhur me arrestimin e Ruben Saraivës, portugezi i cili ekzekutoi biznesmenin Ardian Nikulaj në resortin e tij “Coral” në...

Në kërkim ndërkombëtar nga Italia, vetëdorëzohet 36 vjeçari: Pjesë e një organizate kriminale dhe i akuzuar për trafik droge

Një 36 vjeçar nga Tirana është vetëdorëzuar këtë të hënë në ambientet e Komisariatit nr.2 në kryeqytet, pasi autoritetet e drejtësisë italiane e kishin...

Tentoi të vriste një person në 2019, Emiliano Paja prangoset nga Interpoli në Gjermani dhe ekstradohet në Tiranë (NGJARJA)

Emiliano Paja alias Ritvan Pema, është arrestuar nga autoritetet gjermane pas shkëmbimit të informacioneve me Interpol Tiranën dhe është ekstraduar në vendin tonë. Ai...

Operacioni më i madh ndonjëherë, INTERPOL arreston 14 mijë persona dhe sekuestron 203 ton kokainë! Shkatërrohen 20 grupe, pjesë dhe Karteli Ballkanik

Autoritetet në Amerikën Qendrore dhe Jugore kanë bërë 14,260 arrestime dhe kanë sekuestruar rreth 8,263 armë zjarri ilegale, si dhe 305,000 fishekë municionesh, në...

Lajmet e fundit