Tirana
light rain
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
88 %
0.5kmh
75 %
Die
25 °
Hën
25 °
Mar
30 °
Mër
31 °
Enj
29 °
E diel, 24 Shtator, 2023

TAG

inteligjenca artificiale

Rama zbulon pikturën që i ka dërguar qytetari: Thotë se është krijuar përmes Inteligjencës Artificiale

Kryeministrit Edi Rama i ka mbërritur një dhuratë nga një qytetar, të cilën ka vendosur ta ndajë në llogarinë e tij në “Facebook” edhe...

Dr. Vasil Llajo: Inteligjenca Artificiale po redukton gabimin njerëzor, por nuk do ta zëvendësojë asnjëherë personelin mjekësor

Inteligjenca Artificiale po njeh përdorim të gjerë edhe në mjekësi. Dr. Vasil Llajo tha se përdorimi i IA në rrjetin e laboratorëve “Intermedica” është...

Inteligjencia Artificiale zbulon kancerin e gjirit dy herë më shpejt se radiologët

Një studim i shkencëtarëve suedezë ka sugjeruar se Inteligjenca artificiale mund të lexojë në mënyrë të sigurtë imazhet e ekzaminimit të kancerit të gjirit...

Edi Rama me kallashnikov, Inteligjenca Artificiale “armatos” liderët e NATO-s (VIDEO)

Prej ditës së djeshme liderët e vendeve anëtare të NATO-s, ndodhen në Vilnius të Lituanisë, ku po zhvillohet samiti i NATO. Në këtë samit çështja...

Elon Musk vizitë në Itali, takohet me Giorgia Melonin

CEO i Twitter, Elon Musk është takuar ditën djeshme me kryeministren e Italisë, Girogia Meloni për të diskutuar rreth rreziqeve nga inteligjenca artificiale. Këtë e...

Inteligjenca artificiale ideon gruan dhe burrin “perfekt”

Burri ideal dhe gruaja ideale u krijuan nga inteligjenca artificiale. Ekipi i Projektit Bulimia i kërkoi AI të gjeneronte trupat 'perfekt' të meshkujve dhe femrave,...

Shkencëtarët japin alarmin, Inteligjenca Artificiale paraqet rrezik zhdukjeje në nivel me pandemitë dhe luftën bërthamore

Shkencëtarët dhe drejtuesit e industrive të teknologjisë kanë lëshuar një paralajmërim të ri në lidhje me kërcënimet ekzistenciale që Inteligjenca Artificiale (AI) paraqet për...

Ankthi gjatë bisedave telefonike, shkenca vihet në lëvizje, çfarë premton inteligjenca e re artificiale

Garës së inteligjencës artificiale i bashkohet një kompani që prodhon syze që mund të ndihmojnë njerëzit të bashkëbisedojnë me njëri-tjetrin. Bryan ChiangSo, një student 22...

Inteligjenca artificiale “godet” sërish, ja si do dukej Bill Gates, Elon Musk dhe Trump nëse do të ishin të varfër

Një artist indian përdori inteligjencën artificiale dhe krijoi imazhe të disa prej njerëzve më të pasur në planet, se si do të dukeshin nëse...

Elon Musk mes ekspertëve që nënshkruajnë letrën: Të ndalohet Inteligjenca Artificiale, kërcënon njerëzimin

Personalitete të rëndësishme në botën e teknologjisë kanë nënshkruar së fundmi një letër të hapur ku bëhet thirrje për ndalimin e përdorimit të inteligjencës...

Lajmet e fundit