Tirana
light rain
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
65 %
1.5kmh
75 %
Die
24 °
Hën
28 °
Mar
31 °
Mër
31 °
Enj
30 °
E diel, 24 Shtator, 2023

TAG

Instant article

Moment emocionues te Bulevardi i Ri, gjyshja e paralizuar sheh nipin pas dy muajsh të ndarë prej Covid (Fjalët prekëse- FOTO)

Sot sipas rregullit të qeverisë të shtunë dhe të dielë kanë mundësi të dalin të moshuarit dhe nënat me fëmijë në oraret e përcaktuara....

Vdekja e Gëzim Krujës, teatri Migjeni i jep lamtumirën: Mjeshtri do jetë i përhershëm në skenën e shtëpisë së tij të dytë

Teatri “Migjeni” në Shkodër ka reaguar pas vdekjes së Mjeshtrit të Madh Gëzim Kruja ku përmes një postimi në rrjetin social facebook shprehin ngushëllime...

‘Fermerët vijojnë punën, nuk ndalet prodhimi’, Çuçi për krizën e Covid-19: Kemi rritje të eksporteve në krahasim me 2019

Ndonëse jemi në një situatë krize kjo për shkak të përhapjes së Covid-19, Ministri i Bujqësisë Bledi Çuçi ka deklaruar se puna e fermerëve...

100-vjetori i Tiranës kryeqytet, Veliaj: Mars-i e nisi siparin e tij me dhjetëra aktivitete

Muaji mars do të jetë një muaj i vërtetë feste për banorët e Tiranës, por edhe vizitorët e saj të shumë nga brenda e...

“Ramushi gënjen derrçe”, Vasili sulmon Ramën: Shqipëria s’ka pasur kurrë një idiot më te rëndomtë AntiKosovë se Rama

Nënkryetari i LSI Petrit Vasili ka akuzuar pas sulmeve të fundit të kryeministrit Edi Rama ndaj ish-kryeministrit të Kosovës Ramush Haradianj, të cilin e...

Luksemburgu, vendi i parë në botë që bën transportin publik falas për të gjithë

Luksemburgu është bërë vendi i parë në botë që siguron transportin publik falas për të gjithë. Qendra e vogël e BE-së...

‘Boll duarlidhur’, Vasili i kërkon ndihmë BE dhe SHBA: Rama po copëton ligjet, po asgjëson Reformën në Drejtësi

Nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili përmes një postimi në rrjete sociale ka hedhur akuza ndaj kryeministrit Edi Rama, i cili sipas tij po ndryshon...

HEC-i në Kanionin e Holtes/ Merret vendimi për prishjen e digës

Ndërtimi i një HECI- pranë Kanionit të Holtes, i shpallur monument natyre, ishte një problem shqetësues i cili u ngrit disa muaj më parë...

Krimi tronditës në mes të Tiranës, dy vëllezërit KUSI persona  të rrezikshëm dhe me probleme me ligjin (E KALUARA)

Për këtë krim, policia ka ndaluar babain e tyre, Bujar Kusi, i cili është pronari i pallatit ku ndodhi ngjarja, bashkë me Ferdinand...

‘Masakër’ nga vetëtimat në Poloni, konfirmohen 4 të vdekur dhe 100 të plagosur

Është rënduar bilanci i viktimave dhe i të plagosurve në malet Tatra të Polonisë. Autoritetet zyrtare polake raportojnë se janë konfirmuar 4 vdekur (mes...

Lajmet e fundit