Tirana
light rain
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1kmh
40 %
Die
20 °
Hën
28 °
Mar
31 °
Mër
31 °
Enj
30 °
E diel, 24 Shtator, 2023

TAG

ikmt

Shembi shtëpinë e heroit kombëtar, IKMT: E ka pa leje

Inspektoriati Ndërtimor i Bashkisë Malësi e Madhe shembi shtëpinë e heroit kombëtar, Prek Cali në Vermosh. Sipas IKMT-së, vendimi i prishjes së...

Inspektoriati mbërrin te plazhi i VIP-ave, Bici: Loja merr lejen, shkele lejen do tё marrё fund! Biznesmenët do humbasin!

Inspektoriati Kombёtar i Mbrojtjes sё Territorit ka ndёrrmarrё njё aksion nё Gjirin e Lalёzit për prishjen e njё numri objektesh tё ndёrtuara jashtё lejeve....

Presidenti grek ultimatum Shqipërisë: Nëse doni të hyni në BE, respektoni minoritarët

Deklarata të forta ka lëshuar presidenti i Greqisë Prokopis Pavlopoulos, gjatë një vizite në veri të Greqisë, nga ku tha se Shqipëria duhet të...

Shembjet e ndërtesave në Dhërmi, reagon MPJ greke: Po shkatërrojnë hotelet e minoritarëve

Ministria e Jashtme e Greqisë ka reaguar pas shembjeve të disa ndërtesave si hotele, bare dhe restorante në fshatin turistik të Dhërmiut. ...

U kallëzua penalisht nga IKMT, reagon Xhelal Mziu: U ndërtua për mbijetesë sa për të futur kokën

Bashkia Kamëz ka ndërmarrë të gjithë hapat ligjorë për parandalimin apo penalizmin e çdo ndërtimi pa leje. Kallëzimi penal ndaj Bashkisë Kamëz nuk...

Kallëzohet penalisht Xhelal Mziu, zbulohet shkelja që ka kryer

Kallëzohet në prokurori kryetari i bashkisë së Kamzës, Xhelal Mziu. Kallëzimi penal ndaj tij është bërë bërë nga Inspektoriati i Kombëtar...

Lajmet e fundit