Tirana
scattered clouds
34.5 ° C
34.5 °
34.5 °
29 %
1.5kmh
40 %
Sht
35 °
Die
24 °
Hën
25 °
Mar
29 °
Mër
30 °
E shtunë, 23 Shtator, 2023

TAG

Hungaria

A u bind në Tiranë?! Orban si ndërmjetës i Ramës që Vuçiç të lironte tre policët e Kosovës

Kryeministri hungarez Viktor Orban mbërriti në Shqipëri, në një vizitë e takim zyrtar me Edi Ramën, në kohën kur situata në rajon ishte "në...

​Hungaria do të votojë kundër aplikimit të Kosovës për anëtarësim në BE

Hungaria ka rinovuar mbështetjen e saj për Serbinë, një strategji e saj kjo për të penguar aplikimin e Kosovës për anëtarësim në Bashkimin Evropan,...

Kryeministri hungarez: Ratifikimi i anëtarësimit të Finlandës dhe Suedisë në NATO, vitin e ardhshëm

Kryeministri hungarez Viktor Orban tha të enjten se Parlamenti i Hungarisë do të ratifikojë anëtarësimin e Finlandës dhe Suedisë në NATO, në fillim të...

Finlanda dhe Suedia me sytë nga Turqia e Hungaria, shpresojnë të ratifikojnë sa më shpejt anëtarësimin në NATO

Udhëheqësit e Finlandës dhe Suedisë, kanë shprehur besimin e tyre se Turqia dhe Hungaria do të ratifikojnë aplikimet e tyre për anëtarësim në NATO...

Serbia dhe Hungaria sfidojnë BE-në, gati ndërtimi i tubacionit për furnizimin me naftë ruse, Vuçiç: Mund të kalojë edhe nga Durrësi

Hungaria ka deklaruar se do të ndihmojë në ndërtimin e një naftësjellësit rus, i cili do të transportojë naftën ruse në Serbi, në mënyrë...

Ndodh për herë të parë, BE kërkon ndërprerjen e fondeve 7.5 miliardë euro për Hungarinë

Komisioni Evropian rekomandoi të dielën pezullimin e fondeve për Hungarinë, prej gati 7.5 miliardë eurosh, për shkak të korrupsionit. Ky është rasti i parë...

Hungaria nënshkruan marrëveshje të re me Gazpromin rus, do marrë 5.8 milionë metra kub gaz në ditë

Hungaria nënshkroi një marrëveshje me Rusinë për furnizime shtesë me gaz, tha të mërkurën zëdhënësi i qeverisë Zoltan Kovacs. Marrëveshja do të dërgojë deri...

Viktor Orban: Nuk kemi pse përzihemi me racat e tjera! Furnizimi i Ukrainës me armë, vetëm sa zgjat luftën

“Hungarezët nuk duan të përzihen me racat e tjera”. Kështu është shprehur Viktor Orban, i cili ekspozon për herë të parë një teori në demonstratën...

Ministri i Jashtëm hungarez: BE të hapë menjëherë negociatat me Shqipërinë dhe RMV, Serbia të deklarohet lojtar kyç në rajon

Ministri i Jashtëm i Hungarisë thotë se Bashkimi Europian duhet të nisë menjëherë negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, si dhe të konkludojë...

Hungaria i del kundër BE-së për ndalimin e importit të naftës ruse: Do të shkatërronte ekonominë tonë

Hungaria nuk mund të mbështesë një embargo të propozuar nga Bashkimi Evropian për importet e naftës së papërpunuar nga Rusia, pasi kjo do të...

Lajmet e fundit