Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
52 %
3.6kmh
0 %
Mar
28 °
Mër
28 °
Enj
27 °
Pre
27 °
Sht
20 °
E hënë, 2 Tetor, 2023

TAG

humbi jeten

Mes lotësh dhe dhimbjesh, i jepet lamtumira e fundit shqiptares që u copëtua nga makineria e mishit në Greqi

Lot dhe dhimbje mbizotëroi pasditen e sotme në ceremoninë mortore të 50-vjeçares Lumiana-Anna Bacevani, e cila humbi jetën në mënyrë të tmerrshme në vendin...

U rrëmbye bashkë me të atin nga përroi, reagon Armand Duka për vdekjen tragjike të 14-vjeçarit: Ai ishte një futbollist i talentuar

Ngjarja e rëndë në Shkodër ditën e djeshme ku dy persona, babë e bir, u mbytën nga përmbytjet e mëdha shokoi vendin. Pjetër e...

5 vite pa Adelajdën, mikja e kujton me mall: Akoma se kam pranuar, më mungon pafund

Ndarja e parakohshme nga jeta e gazetares Adelajda Xhamani pesë vite më parë tronditi shumë njerëz, ata që e njihnin personalisht, por edhe ata...

Meghan Markle merr vendimin e rëndësishëm pas vdekjes së Mbretëreshës Elizabeth

Meghan Markle dhe bashkëshorti i saj Princi Harry  kanë marrë vendimin për të qëndruar në Mbretërinë e Bashkuar. Ky vendim i tyre ka ardhur pas...

U nda nga jeta në Berlin, homazhet për Bujar Nishanin të enjten në orën 10:00 te Pallati i Kongreseve

Homazhet për ish-presidentin Bujar Nishani i cili ndërroi jetë dy ditë më parë, do të mbahen ditën e enjte te Pallati i Kongreseve në...

U vaksinua me Pfizer, rrëqeth e ëma e të riut që humbi jetën në Elbasan: Na e këpute kokën o bir

Erind Shuteriqi është 32-vjeçari i cili humbi jetën dy ditë më parë në qytetin e Elbasanit. Shuteriqi ka ndërruar jetë, pasi ka pësuar atak kardiak....

“Isha nisur për ta takuar”, mikja e ngushtë e Hueyda El Said rrëfen momentet e fundit: Fola, zërin e kishte perfekt, më kishte premtuar...

Ndarja nga jeta e artistes Hueyda El Saied pas një beteje të gjatë me sëmundjen, tronditi opinionin publik, por mbi të gjitha të afërmit...

Humbi jetën 98-vjeç / Kush ishte Bob Dole, heroi i Luftës së Dytë Botërore

Ish-senatori republikan, Bob Dole, një hero i Luftës së Dytë Botërore, ndërroi jetë të dielën në moshën 98-vjeçare. Gruaja e tij, Elizabeth Dole, e postoi...

Ndarja nga jeta e ish-sekretarit Dole, Basha: U prehtë në paqe, një nga zërat më të fuqishëm në mbrojtjen e të drejtave të shqiptarëve

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka reaguar pas lajmit për vdekjen e ish-senatorit amerikan Bob Dole. Përmes një postimi në “Tëitter”, Basha shkruan se...

Ndarja nga jeta e artistes Edi Luarasi, Bujar Kapexhiu prek me fjalët: Nga qielli u shkëput ylli më i shndritshëm

Ditën e djeshme u nda nga jeta në moshën 81-vjeçare aktorja e njohur, Edi Luarasi.  Përveç familjarëve të shumtë kanë qenë ata persona të...

Lajmet e fundit