Tirana
scattered clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
44 %
3.6kmh
40 %
Mar
29 °
Mër
30 °
Enj
29 °
Pre
29 °
Sht
30 °
E martë, 26 Shtator, 2023

TAG

himare

Shpërndante lëndë narkotike, arrestohet 40-vjeçari në Himarë, tentoi t’i ikë policisë dhe bëri aksident

Një 40-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Himarës, pasi akuzohet për trafikim të lëndëve narkotike MDMA dhe kanabis. Gjatë ndjekjes nga Policia, ky...

“Ke qenë qumështor atë kohë”, gazetari përplaset me kreun e Përgjithshëm të Arkivave: Dhërmiu është 99.99% me popullsi greke

Gazetari Stavri Marko ka shkaktuar debat me deklaratat e tij, ku tha se flamuri i Vorio Epirit është simbol i “pavarësisë së Himarës”. Madje ai...

“Himara ka qenë, është dhe do të jetë minoritet kompakt grek”, deklarata e gazetarit shkakton debat, deputetja: Po cënon integritetin e vendi

Gazetari Stavri Marko teksa ishte duke folur për çështjen e Belerit, ka bërë një deklaratë që ka shkaktuar debat. Ai tha se Himara ka qenë...

Rreziku që i kanoset Konispolit dhe Himarës nga censi i popullsisë i ndikuar nga Greqia

NGA ARDIT BIDO Në fund të vitit 2023, zhvillohet censusi i popullsisë dhe banesave, e bashkë me të do të rilindin një sërë debatesh që...

Ish-deputeti: Rama është dorëzuar, Fredi Beleri betohet të mërkurën si kryebashkiak i Himarës

Ish-deputeti Kujtim Gjuzi thotë se Fredi Beleri do të betohet të mërkurën si kryebashkiak i Himarës. Ai e ka fituar mandatin në zgjedhjet e...

14 shtatori afati final, Gjykata e Posaçme vendos për kërkesën e SPAK për gjyqin ndaj Fredi Belerit

Gjykata e Posaçme do të vendos më datë 14 shtator për "fatin" e Fredi Belerit, nëse dosja në ngarkim të tij do të kalohet...

Aksident mes turistësh në Himarë, plagoset francezja

Një aksident mes turistësh ka ndodhur në Himarë pasditen e kësaj të marte. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 17:45 në vendin quajtur Llaman në Himarë,...

Pësoi arrest kardiak në timon, humb jetën shoferi në Himarë  

Një person ka humbur jetën ditën e sotme në Himarë, teksa po drejtonte automjetin e tij.  Paraprakisht bëhet me dije se shtetasi me iniciale...

Pas Ramës edhe Beleri intervistë për “Kathimerinin”: Qëndrimi ndaj meje hakmarrës! Krenar që më votuan edhe shqiptarët (E PLOTË)

Kryetari i zgjedhur i Himarës, Fredi Beleri, ka dhënë nga qelia e burgut një interevistë për medien greke “Kathimerini”. Kjo intervistë e Belerit vjen...

16-vjeçari humbi jetën pas përplasjes me Jet Ski në Himarë, flasin shokët: Na bëri presion pronari mjeteve ujore, gënjyem policinë

Një ngjarje e rëndë është shënuar disa javë më parë në Himarë, ku u përplasën 2 Jet Ski në mes të detiti dhe për...

Lajmet e fundit