Tirana
few clouds
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
39 %
2.1kmh
20 %
Pre
27 °
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
29 °
Mar
29 °
E premte, 29 Shtator, 2023

TAG

hetimet

Katër Prokurori nisin hetimet pas përmbytjeve në akset rrugore

Prokuroritë e katër rretheve kanë nisur hetimet pas përmbytjeve masive gjatë fundjavës së kaluar në disa akse të rëndësishme të vendit, ndër to edhe...

Vrasja e komisar Cukut, Mikel Shalari ndryshon dëshminë: E sajova…

Mikel Shallari, autori i dyshuar i vrasjes së Komisar Artan Cukut, në Prill të këtij viti, tërhiqet nga dëshmia e tij, ku fillimisht pranoi...

Tre analistët e njohur kundër prokurorisë: Po bën hetim politik

Tre analistë të njohur, Preç Zogaj, Lorenc Vangjeli dhe Artan Hoxha kanë analizuar ngjarjet e fundit në Elbasan. Tre drejtuesit e emisionit të...

Zhvatja e 60 milionë lekëve me mashtrim, kthesë e papritur në hetime: Ja dyshimet e policisë

Policia ka hedhur dyshimet se drejtori i postës, Barush Ahmeti pas denoncimit për paratë që i zhvati e dashura virtuale, po fsheh diçka tjetër....

Detaji që çoi në identifikimin e një prej autorëve të grabitjes spektakolare në Rinas

Strukturat qendrore të hetimit në Policinë e Shtetit në bashkëpunim me Prokurorinë për Krimet e Rënda kanë mundur të identifikojnë njërin nga autorët e...

Hetimet në ngërç – Kush do mbajë përgjegjësi për djegien e gruas së re në ashensor?

Policia e Tiranës do të referojë në prokurori për hetime të mëtejshme ngjarjen ku ngeli e vdekur në ashensor 30-vjeçarja Drilona Duriçi. Referimi do...

Vrasësi serial i prostitutave ka vrarë dhe dy vajza shqiptare

Autoritetet italiane kanë hapur dosjet e vjetra të prostitutave të vrara, që nga viti 1997. Kjo pas arrestimit të 56-vjeçarit, Claudio Villani. Ai njihet...

Vrasja e Gaz Çollakut, gjaku i gjetur në bagazhin e makinës s’është i Denis shtrazes

Gjaku i gjetur në bagazhin e fuoristradës “BENZ ML”, në pronësi të ish-policit në kërkim Ervin Dalipaj, nuk është i Denis Shtrazës. ...

6 milionë euro vjedhje, Prokuroria i komunikon akuzën Rezart Taçit

Prokuroria e Tiranës mbyll hetimet dhe administron në dosje akt-ekspertimin kontabël, ku rezulton se Rezart Taçi me cilësinë e administratorit të komapnisë ARMO nuk...

Lajmet e fundit