Tirana
few clouds
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
39 %
2.1kmh
20 %
Pre
27 °
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
29 °
Mar
29 °
E premte, 29 Shtator, 2023

TAG

hetimet

I dyti pas Luan Dacit, SPAK nis hetimet për anëtarin e vettingut Ardian Hajdari: Dyshohet se falsifikuar dokumentet

Prokuroria Speciale SPAK mësohet se ka nisur hetimet për Ardian Hajdarin, anëtar i Kolegjit të Posaçëm të Apelimit. Ai akuzohet për falsifikim të dokumenteve,...

Zbardhen porositë e Gledis Nanos për drejtuesit e lartë të Policisë: Merrni masa menjëherë për parandalimin e ngjarjeve kriminale! Thelloni hetimet

Drejtori i Policisë së Shtetit Gledis Nano, ka zhvilluar sot një takim me drejtuesit e Drejtorive në 12 qarqe të vendit dhe me shefat...

SPAK përfundon hetimet për Fatos Tushen dhe zyrtarët e Bashkisë së Lushnjës, dosja dërgohet në gjyq

Prokuroria Speciale përfundon hetimet për ish-kryebashkiakun e Lushnjës Fatos Tushe dhe zyrtarët e tjerë të Bashkisë. Ata akuzohen "shpërdorim detyre" dhe "abuzim me tenderat"...

Presidenti Meta thirrje Prokurorisë: Publikimi i të dhënave është akt kriminal! Të nisin menjëherë hetimet

Kreu i shtetit Ilir Meta, u bën thirrje organeve të drejtësisë që nisin menjëherë hetimet për rrjedhjen e të dhënave private të mijëra qytetarëve...

Helmimi masiv në Krujë, dalin analizat paraprake të ujit të pijshëm: Është konstatuar prezencë e amoniakut mbi normë

Hetimet për ngjarjen e rëndë në Krujë, ku deri më tani 320 banorë janë paraqitur me simptoma helmimi, janë zgjeruar në një tjetër pistë. Sipas...

Rihapja e hetimeve për Fatmir Mediun, avokati e quan “nul” vendimin e Gjykatës: Vepra penale është parashkruar me kohë

Ardian Visha, avokat i ish-ministrit të Mbrojtjes Fatmir Mediu, reagon për vendimin e sotëm të Gjykatës së Posaçme të Apelit. Magjistratja Saida Dollani vendosi...

Pas Prokurorisë së Përgjithshme, shkresa e Metës mbërrin edhe në SPAK, e konfirmon Arben Kraja: Po verifikojmë ministrat

Presidenti Ilir Meta ditën e djeshme i ka nisur një letër Prokurorisë së Përgjithshme ku i ka kërkuar verifikimin e emrave të ministrave të...

SPAK dhe Prokuroritë e rretheve çojnë vendimet në KQZ: “Kërkojnë sekuestrim të materialeve zgjedhore. Policia e Tiranës do pamjet e kamerave” (HETIMET)

Prokuroria Speciale SPAK dhe Prokuroritë e rretheve kanë çuar në zyrën e kryekomisionerit Ilirjan Celibashi dy vendime për sekuestrimin e materialeve zgjedhore të zgjedhjeve...

Vetëvrasjet e të infektuarve në spitalet Covid, Prokuroria nis hetimet

Prokuroria ka nisur hetimet për vetëvrasjen e 60-vjeçarit, i cili u hedh nga kati i dytë i spitalit Covid “Shefqet Ndroqi”. ...

Do hetojnë politikanët? Ja prokurorët kandidatë: Nga hetimi i Llallës, te Frroku…Nga zhdukja 1 muaj e prokurorit për çështjen Shullazi deri tek mbyllja e...

Ata konkurrojnë për SPAK. Flitet se do të jenë tmerri i politikës. Të gjithë i kanë sytë te ky organ i ri që po...

Lajmet e fundit