Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
52 %
3.6kmh
0 %
Mar
28 °
Mër
28 °
Enj
27 °
Pre
27 °
Sht
20 °
E hënë, 2 Tetor, 2023

TAG

hetim

Salianji për rrjedhjen e të dhënave: Të hetohen të gjitha institucionet!

Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji foli mbrëmjen e sotme për rrjedhjen e të dhënave, duke u shprehur se çdo e dhënë personale ishte...

Hetimi ndaj Biden, reagon Shtëpia e Bardhë: Indicie pa fakte

Shtëpia e Bardhë ka reaguar për herë të parë pas tentativave të Republikanëve për të nisur një hetim ndaj presidentit demokrat, Joe Biden. Zëdhënësja e...

Djegia e 3 minatorëve në Bulqizë, nën hetim brigadieri i minierës

Është vënë në hetim nga Policia brigadieri i minierës në Bulqizë, ku u plagosën rëndë tre minatorë. Dyshohet se shtetasi 55-vjeçar me inicialet L.XH, i...

Bënin shpërthim në minierë duke shkelur rregullat, vihen nën hetim 4 punonjës në Klos

Katër shtetas janë proceduar penalisht nga Policia pasi bënë shpërthim në minierën e Klosit, në cënim të rregullave për përdorimin civil të lëndëve plasëse,...

Arrestimi i Gjokës dhe kryeprokurorit të Kukësit, SPAK në hetim edhe 300 punonjës policie

Arrestimi i biznesmenit Pëllumb Gjoka, kryeprokurorit të Kukësit Xhevahir Lita dhe ish-drejtuesit të Forcave të Posaçme Operacionale, Oltian Bistri, ka qenë arrestimet e para,...

Basha takim me liderët politikë të Vlorës: Do kërkojmë hetim parlamentar të fondeve IPARD

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka zhvilluar një takim këtë të mërkurë me drejtorët politikë në Vlorë. Ai ka njoftuar se PD do të...

SPAK dhe GJKKO shtojnë hetimet dhe dënimet e korrupsionit dhe krimit, 3 kryebashkiakë nën hetim

Strukturat e reja të drejtësisë shqiptare pas reformës janë shumë herë më aktive kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar, se sa më parë. Këto janë...

Basha nga Vlora: SPAK të hetojë pa u ndalur ata që kanë abuzuar me paratë e shqiptarëve

Kandidati për kreun e PD, Lulzim Basha pasditen e sotme ka zhvilluar një takim me demokratët në qytetin e Vlorës. Basha gjatë fjalës së tij...

Hekurthyesi i votave të Durrësit, pas hekurave

Vangjush Dako ishte vetëm 41 vjeç kur u shfaq për herë të parë si ylli shkëlqyes i socialistëve kur këta të fundit ishin në...

Kontrolli i policisë në kampin e MEK, procedohen penalisht gjashtë muxhahedinë

Gjashtë persona janë proceduar penalisht nga policia e Durrësit, në lidhje me operacionin e ditës së djeshme në kampin e Mek në Manëz. Bëhet me...

Lajmet e fundit