Tirana
moderate rain
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
1.5kmh
100 %
Mar
29 °
Mër
30 °
Enj
29 °
Pre
28 °
Sht
20 °
E martë, 26 Shtator, 2023

TAG

haxhinasto

Cakaj i lënë pezull, ish ministri i Jashtëm: Arsyet pse jam kundër dekretit

Ish ministri i Jashtëm në qeverisjen Berisha, Edmond Haxhinasto i është bashkuar listës së komenteve për postin e Gent Cakajt në krye të diplomacisë...

Rikthehet Haxhinasto, komenton situatën në Kosovë: Shkëmbimi i territoreve është anti-kombëtar

Ish ministri i LSI-së, Edmond Haxhinasto, nëpërmjet në shkrimi të gjatë në rrjetet sociale komenton zhvillimet në Kosovë, të nxitura nga deklaratat për korrigjim...

Afera korruptive me rrugën e Elbasanit, Kryemadhi: Krimi fshihet nga ish-ministrat e LSI

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi e ftuar sonte në ‘Live Story’ me Sokol Ballën, ka folur për aferën korruptive me rrugën...

Hetimet për Tiranë-Elbasan, Berisha: Veprimet janë bërë me miratimin e kryeministrit

Ish Kryeministri Sali Berisha është pyetur lidhur me hetimin e rrugës Tiranë – Elbsan, në emisionin “Studio e Hapur”. Berisha tha se “veprimet janë...

Skandali i rrugëve, del nga Prokuroria Edmond Haxhinasto: U pyeta për përgjegjësitë e mia

Ish-ministri i Transporteve, aktualisht deputet i LSI në kuvendin e Shqipërisë, Edmond Haxhinasto ka dalë pas dy orësh nga Prokuroria e Krimeve të Rënda....

Hetim i ish krerëve të ARRSH, ‘bomba’ e Hoxhës: Mund të jetë ish ministri i Ramës për burg

Gazetari Artan Hoxha shprehet se hetimet për sih krerët e Autoritetit Rrugor Shqiptar, Andi Toma dhe Dashamir Xhika, nëse janë serioze mund të çojnë...

Rinis seanca gjyqësore për dy ish krerët e ARRSH, paraqiten dokumentet SEKRETE

Ka rifilluar pak çaste më parë seanca gjyqësore për ish zyrtarët e Autoritetit Rrugor Shqiptar të akuzuar për abuzim me detyrën dhe shpërdorim fondesh....

Haxhinasto takon Vlahutin: Marrëveshje me Malin e Zi për hekurudhat

Ministri Transportit dhe Infrastrukturës, Edmond Haxhinasto, është takuar me ambasadoren e Bashkimit Europian në Tiranë, Romana Vlahutin. Çështja kryesore e takimit, ishte përgatitja për...

Haxhinasto në takimin e Entit Europian: Kemi ujë të mjaftueshëm, por problemi është rrjeti

Ministri i Transportit dhe Infrastrukturës, Edmond Haxhinasto në një takim me Entin Europian për ujin, ka thënë se Shqipëria ka ujë të mjaftueshëm, por...

Haxhinasto dhe Veliaj inspektojnë punimet për Unazën e Re: Probleme me shpronësimet

Kryetari i Bashkisë Tiranë, Erion Veliaj dhe ministri i Transporteve, Edmond Haxhinasto, kanë inspektuar sot punimet për segmentin e Unazës së Re, duke u...

Lajmet e fundit