Tirana
scattered clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
50 %
0.5kmh
40 %
Sht
34 °
Die
24 °
Hën
25 °
Mar
29 °
Mër
30 °
E shtunë, 23 Shtator, 2023

TAG

Hashim Thaci

5 milionë euro për tetë muaj, Kosova pagoi avokatët e të akuzuarve në Hagë dhe udhëtimet e familjarëve

Nga 1 janari deri më 31 gusht 2023, shuma të cilën Republika e Kosovës e ka shpenzuar për mbrojtjen e të akuzuarve që po...

“Ai u emocionua shumë”, Rama reagon pas intervistës së Hashim Thaçit nga qelitë e Hagës: Vëllai im…

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas intervistës së publikuar dje nga gazetari Berat Buzhala, me ish-presidentin dhe ish-komandantin e Ushtrisë Çlirimtare, Hashim Thaçi. Ky...

Thaçi flet për takimin me Ramën: Shkoi mirë, por kur u ndamë ndjeva se ai u emocionua shumë

Ish-presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i cili ndodhet aktualisht në Hagë, ka dhënë një intervistë për gazetarin Berat Buzhala. Kjo është hera e parë...

Buzhala paralajmëron intervistën me Hashim Thaçin: Ka folur edhe për Ramën

Gazetari Berat Buzhala ka paralajmëruar intervistën me ish-presidentin Hashim Thaçi, i cili aktualisht ndodhet në Hagë. Kjo është hera e parë që ish-presidenti Thaçi do...

Hashim Thaçi lë qelinë, ish-presidenti mbërrin në Kosovë (Arsyeja)

Ish-presidenti Hashim Thaçi ka mbërritur në Kosovë për një vizitë familjare. Bëhet me dije se Thaçit i është aprovuar kërkesa nga ana e Dhomave të...

Ali Ahmeti viziton prindërit e Hashim Thaçit: Për t’ju dhënë zemër e forcë, djali i tyre me shokë po mbron dinjitetin e UÇK-së

Politikani shqiptar i Maqedonisë së Veriut, Ali Ahmeti ka vizituar sot prindërit e ish-presidentit Hashim Thaçi në Kosovë. I shoqëruar nga zv/kryeministri Artan Grupi,...

Hashim Thaçi lë burgun në Hagë dhe niset drejt Kosovës

Ish-presidenti Hashim Thaçi ka lënë burgun e Hagës dhe është nisur për në Kosovë. Thaçi vjen për herë të parë në Kosovë që nga...

“Evropianët po bëjnë një punë të pisët”, ish-ambasadori Grenell: Hashim Thaçi duhet të lirohet, çështja ndaj tij ishte politike

Ish-i dërguari i SHBA-ve për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell është shprehur nga Tirana se Haxhim Thaçi duhet të lirohet nga paraburgimi dhe akuzat e...

Richard Grenell i shkon në zyrë Ramës: Të lirojmë Hashim Thaçin! Akuzat ndaj tij janë të rreme dhe të manipuluara

Ish-zyrtari i SHBA Richard Grenell ndodhet në Tiranë për një vizitë informale, ku është takuar me Kryeministrin Edi Rama. Ka qenë vetë Grenell i...

Rama uron ish-presidentin Hashim Thaçi për ditëlindje: Edhe 100 Komandant!

Kryeministri Edi Rama ka uruar ditëlindjen ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, i cili ndodhet në paraburgim në Hagë. Rama ka publikuar një foto të...

Lajmet e fundit