Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1kmh
0 %
Enj
29 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
30 °
E enjte, 28 Shtator, 2023

TAG

gulen

Ministri i Jashtëm turk: SHBA po punon për ekstradimin e Gulenit

Ministri i jashtëm turk thotë se presidenti amerikan Donald Trump, kohët e fundit e siguroi Presidentit turk Rexhep Tajip Erdogan se Uashingtoni po konsideron...

Erdogan kërcënon Gulenin: Ti që ndodhesh në SHBA…

Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan ka kërcënuar rivalin e tij Fetullah Gulen se do t’i vijë dita që do ekstradohet në Turqi. ...

Deportimi i 6 turqve nga Kosova, reagon kleriku Fetullah Gulen (Video)

Kleriku turk Fetullah Gulen ka reaguar për arrestimin dhe deportimin gjashtë shtetasve turq nga Kosova drejt Truqisë, të akuzuar si të përfshirë në lëvizjen...

E paprecedent / Erdogan kërcënon Haradinajn: Do japësh llogari

Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan ka reaguar me tone të ashpra ndaj kryeministrit kosovar Ramush Haradinaj, i cili shkarkoi nga detyra ministrin e Brendshëm...

Politikani turk: Gulen ka struktura të forta në Shqipëri, anëtarët me poste të rëndësishme

Ish-deputeti i AKP-së, Rifat Sait, ka thënë gjatë një interviste për agjencinë turke të lajmeve AA, se "organizata terroriste e Fetullah Gulen ka struktura...

1500 gjykatës dhe prokurorë të tjerë do pezullohen pas grushtit të shtetit në Turqi

Edhe 1,500 gjykatës dhe prokurorë është planifikuar të pezullohen nga qeveria turke pas grushtit të shtetit të dështuar në Turqi. Sipas qeverisë...

Erdogan dhe Gylen nisin luftën virtuale, kërkohet edhe mbështetja e myslimanëve shqiptarë

Lufta mes Recep Tayyip Erdogan dhe Fethulla Gylen nuk po zhvillohet vetëm në terrenin turk dhe diplomaci, por ajo po ashpërsohet edhe në rrjetet...

Ja kush është pas grushtit të shtetit në Turqi sipas Erdoganit

Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan ka bërë përgjegjës për grushtin e shtetit në Turqi, “shtetni paralel” të udhëhequr nga një grup në minorancë. ...

Pas reklamës së paguar, te “Economist” shfaqet një artikull jo shumë pozitiv për Shqipërinë

Nuk ka kaluar më shumë se një javë kur jë artikull i paguar nga qeveria shqiptare plot 350 milionë lekë, mbushte faqet e prestigjozes...

Lajmet e fundit