Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
52 %
3.6kmh
0 %
Mar
28 °
Mër
28 °
Enj
27 °
Pre
27 °
Sht
20 °
E martë, 3 Tetor, 2023

TAG

gruevski

Nikolla Gruevski hap biznes në Hungari, shet qelqurina dhe produkte pastrimi

Ish-kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski ka hapur një biznes në Hungari, ku po qëndron në azil politik. Gruevski, i cili është dënuar me dy vite...

Tre vjet pas arratisjes, “zbërthehet” Zaev dhe tregon kush e ndihmoi Gruevskin të largohej nga Maqedonia

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka akuzuar qeverinë e Hungarisë se e ka ndihmuar Nikola Gruevskin të arratiset nga vendi në nëntor...

Ervin Salianji PARALAJMËRON: Rama nuk shkon më shumë se 1 vit në qeveri, do përfundojë si Gruevski

Deputeti i ardhshëm i Kuvendit të Shqipërisë, Ervin Salianji është shprehur se kryeministri Rama nuk do të zgjasë në qeveri më shumë se një...

Zaev thumbon Gruevskin: Kthehu në shtëpi e shlyej dënimin, pastaj ndihmo vendin

Kryeministrin Zoran Zaev e kanë pyetur gazetarët për statusin e ish-kryeministrit Nikolla Gruevski, i cili ka shkruar se ndien keqardhje dhe i vjen që...

Maqedonia kërkesë të dytë për ekstradimin e Gruevskit nga Hungaria, ja për çfarë e akuzon

Ministrja e Drejtësisë në Maqedoninë e Veriut, Renata Deskovska ka nënshkuar sot një kërkesë të re për ekstradim të ish kryeministrit Nikola Gruevski nga...

Gruevski ‘shijon’ azilin në Hungari, filmohet në jaht duke…

Ish-kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Nikola Gruevski ndodhet në Hungari ku muaj më parë përfitoi azil politik. Ndërkohë, ish kryeministri nuk...

‘Mos i kalo caqet, mos bëj të fortin’, Basha mesazh Ramës: Do lutesh të kesh fatin e Nikolla Gruevskit

Kreu i PD, Lulzim Basha është duke zhvilluar këto momente një takim me gazetarët në selinë blu. Teksa komentoi konferencën e sotme të kryeministrit...

Dosja ‘Tanku’, ish kryeministrit mund t’i hiqet dënimi me burg

Gjykata Penale në Shkup konfirmoi se deri te gjykata më e lartë i ka parashtruar aktet e lëndës ‘Tank’, në të cilin me dy...

Arrestohen dy ish ministra maqedonas, i akuzuar edhe ish kryeministri Gruevksi

Pesë ish-zyrtarë të lartë shtetërorë po hetohen nga prokuroria maqedonase për ngjarjet e dhunshme të 27 prillit 2017 në godinën e parlamentit.  ...

‘Si skenat që krijoi Gruevski’, Lleshaj reagon pas incidentit mes Palokës dhe Ramës

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka reaguar lidhur me situatën e krijuar paraditen e sotme në Kuvend ku kryeministri Edi Rama u njollos me...

Lajmet e fundit