Tirana
light rain
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
65 %
1.5kmh
75 %
Die
24 °
Hën
28 °
Mar
31 °
Mër
31 °
Enj
30 °
E diel, 24 Shtator, 2023

TAG

Greqi

Bullizohej nga moshatarët, 14-vjeçari shqiptar i jep fund jetës duke u vetëvrarë në Greqi

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Greqi, ku një 14-vjeçar shqiptar i ka dhënë fund jetës duke u vetëvrarë. Mediat greke raportojnë se ngjarja...

Publikohen pamjet, ja banesa ku u mbyll për 2 vite 22-vjeçarja shqiptare në Greqi

Mediat greke kanë publikuar pamjet e banesës ku u mbajt e mbyllur për plot 2 vite e reja shqiptare në Greqi.   Sipas mediave greke gruaja...

“Nusja po mashtron,” flet babai i Aurel Kurtit: E nxirrte vajzën çdo javë në lokal

Babai i Aurel Kurtit i ka dal në mbrojtje 28 vjeçarit, i cili ndodhet pas hekurave pasi akuzohet nga gruaja e tij 22 vjeç...

Rrëzohet avioni pak minuta pas ngritjes, humb jetën piloti 37-vjeçar në Greqi

Një pilot 37-vjeçar ka humbur jetën pasi avioni në të cilin ndodhej, u rrëzua në rrethana të panjohura në Aeroklub të Tebës. I riu...

“Mos hyfshim kurrë në BE,” Rama i jep Greqisë përgjigjen përfundimtare për çështjen “Beleri”

Kryeministri Edi Rama, i pyetur për çështjen Beleri përgjigjet me ironi duke thënë se nëse shqetësimi i Greqisë deri në 2030 vijon të jetë...

Refuzoi ftesën kryeministrit grek për darkën informale, Begaj qëndon stoik: Nuk është e vërtetë

Presidenti Bajram Begaj i ka qëndruar linjës së deklaratës zyrtare të bëra publike në kohën që refuzoi ftesën e kryeministrit grek, Kyriakos Mitsotakis për...

Përfundon takimi mes Mitsotakis dhe Erdogan në New York

Ka përfunduar takimi mes Mitsotakis dhe Erdogan. Takimi u zhvillua pak minuta më parë në “Shtëpinë Turke” në Nju Jork, bazën e misionit diplomatik...

Rrëfimi i priftit të Përmetit: Si vranë grekët 27 foshnja, iu prenë kokën dhe i hodhën në pus

Gazetari Roland Qafoku ka folur lidhur me çështjen “ Beleri”  e cila prej mujsh ka ngritur në “këmbë”  Athinën zyrtare dhe ka risjellë në...

Agjenti Operacionales merr pushimet dhe niset drejt Greqisë, prangoset në doganë me urdhër të Interpolit (EMRI)

Amarildo Kureta, një agjent i Forcës Operacionale, është arrestuar sapo ka kaluar doganën greke në dalje nga Shqipëria. Efektivi i Drejtorisë Vendore të Policisë...

Vrau shqiptarin pas sherrit për parkimin, autori del para Gjykatës: Ishte gabimi më i madh në jetën time

Ka dalë para gjykatës ditën e sotme 68-vjeçari që qëlloi me armë për vdekje 39-vjeçarin shqiptar në Pire, pas sherrit për parkimin. Autori Dhimitris Kutrumanis...

Lajmet e fundit