Tirana
scattered clouds
34.5 ° C
34.5 °
34.5 °
29 %
1.5kmh
40 %
Sht
35 °
Die
24 °
Hën
25 °
Mar
29 °
Mër
30 °
E shtunë, 23 Shtator, 2023

TAG

Gramoz Ruci

Bill Clinton bën bashkë politikën shqiptare

Ish-presidenti i SHBA, Bill Clinton, ka mbërritur në godinën e kryeministrisë aty ku do të mbajë edhe një fjalim përpara qindra apo mijëra qytetarëve...

“Kam publikuar 28 emra”, Agron Tufa: Arben Kraja ka qenë ish-spiun i Sigurimit të Shtetit

Shkrimtari Agron Tufa pas emrit të ish-kryeparlamentarit, Gramoz Ruçi, ka shënjestruar një tjetër emër, i cili sipas tij ka qenë pjesë e Sigurimit të...

A do të jetë Gramoz Ruçi president? E zbulon Taulant Balla

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, mbrëmjen e sotme ka folur për procesin e zgjedhjes së Presidentit. Balla bëri me dije se...

FOTOLAJM: Kongresi i Partisë Socialiste, Gramoz Ruçi shfaqet në krah të kryeministrit Rama

Ish-kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi është shfaqur sot krah kryeministrit Edi Rama, në Kongresin e Partisë Socialiste. Ruçi, i cili hoqi dorë nga mandati i...

Myslim Murrizi bën “për një lek” Lulzim Bashën: Pse në 2 prill I vrau protestuesit Gramoz Ruçi ndërsa në 21 janar i vraska kryeministri?...

Myslim Murrizi, ish-deputet i PD rihap një debat me analogjinë e vrasjeve të 2 prillit 1990 në Shkodër dhe 21 janarit 2011 në Tiranë....

“Edhe 100” kryeministri Rama uron Gramoz Ruçin për ditëlindje

Ish-kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi feston sot 70 vjetorin e lindjes. Mesazhe të shumta për të kanë shpërndarë deputetët socialistë me të cilët ai...

Spiropali uron për ditëlindje Gramoz Ruçin: Për familjen tonë socialiste do të jesh përherë një pikë referimi

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali, i ka përcjellë një mesazh urimi ish-kryetarit të Kuvendit, Gramoz Ruçit në 70-vjetorin e lindjes. Përmes...

“Jo vetëm Serveti, po dhe unë e Gramozi u thinjëm”, mesazhi i Namik Dokles për themeluesit e PS-së

Ish-themelues i PS-së Namik Dokle, ka postuar sot një foto të Marsit 1996 gjatë punime të Kongresit të dytë të Partisë Socialiste, ku është...

Kuvendi shkresë KQZ: Të zëvendësohen Gramoz Ruçi, Mark Marku, Najada Çomo dhe Lefter Koka! Verifikoni EMRAT që do marrin mandatet

Komisioni i Mandateve i ngritur sot në seancën e parë plenare për këtë legjislaturë, të punimeve për Kuvendin e Shqipërisë, i ka dërguar një...

Largimi i Gramoz Ruçit, Rama zgjedh ish-ministren socialiste si kryetare e re e Kuvendit

Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur kryetaren e re të Kuvendit, pas largimit të Gramoz Ruçit. Këtë post do ta mbajë ish-ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla. Taulant...

Lajmet e fundit