Tirana
scattered clouds
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
45 %
3.6kmh
40 %
Enj
28 °
Pre
34 °
Sht
34 °
Die
23 °
Hën
25 °
E enjte, 21 Shtator, 2023

TAG

gomone

Sekuestohen 11 mjete lundruese, nga Ksamili në Velipojë

Policia ka sekuestruar këtë të hënë 11 mjete lundruese nga Ksamili në Velipojë dhe ka gjobitur drejtuesit e tyre. Mjetet u bllokuan për shkak se...

Rrezikuan të fundoseshin me gomone, shpëtohen 2 pushues në Durrës

Dy persona janë shpëtuar orët e para të mëngjesit të së dieles në Durrës, pasi gomonia e tyre rrezikonte të fundosej. Mësohet se rreth orës...

Rrezikoi pushuesit duke lundruar me gomone afër bregut, gjobitet një person në plazhin e Jalës

Policia e Himarës ka ndëshuar një shtetas, pasi ditën e sotme në plazhin e Jalës po lundronte me gomone jashtë perimetrit të përcaktuar duke...

Lundroi me gomone afër pushuesve në Ksamil, dy gjoba për pronarin e mjetit lundrues  

Pronari i një mjeti lundrues në Ksamil është ndëshkuar me dy masa administrative, me vlerë totale 110 000 lekë të reja. Shtetasi me iniciale A....

“Nuk po i kthejnë njerëzit”, trafikantët shqiptarë me mënyra të reja për kalimin në Angli

Trafikantët e klandestinëve që çojnë njerëz në Angli po përdorin vendimin e gjykatës britanike për fluturimet e dëbimit në Ruanda, për të promovuar nëpërmjet...

Trafikantët shqiptarë të emigrantëve eliminojnë fjalët “gomone” dhe “paund” në Tik-Tok, tani përdorin mënyrën “gjeniale”

Trafikantët e emigrantëve po përdorin emoji (figura) në vend të fjalëve si përpjekje për të shmangur filtrat e “TikTok”-ut që bllokojnë reklamimet në...

S’kishin dokumente, bllokohen tre mjete lundruese në Vlorë dhe gjobiten drejtuesit e tyre

Tre mjete lundruese janë bllokuar në Vlorë për mospajisjen me dokumentacionin e nevojshëm për lundrim. Bëhet  me dije se janë bllokuar 2 “Jet Ski” dhe...

Shkoi për një jetë më të mirë, por përfundoi rrugëve të Londrës, dhjetëra bashkatdhetarë ofrohen të ndihmojnë të riun nga Shkodra

Si shumë të rinj shqiptarë edhe një djalë nga Shkodra është larguar nga vendi i tij, me gomane ilegalisht drejt Britanisë për një të...

“Bie numri i emigrantëve shqiptarë që kalojnë ilegalisht në Britani”, Dailymail: Masat e ashpra po godasin emigracionin e paligjshëm

Numri i emigrantëve shqiptarë që udhëtojnë ilegalisht në Britaninë e Madhe me gomone përmes kanalin “La Mansh” ka rënë ndjeshëm. “Dailymail” shkruan se shkaku kryesor...

Habit këngëtarja shqiptare: Kam shkuar me gomone në Itali

Këngëtarja e njohur shqiptare, Marsela Marsela Çibukaj ka rrëfyer disa të pathëna nga jeta e saj personale. Ajo ka treguar një episod nga fëmijëria duke...

Lajmet e fundit