Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
43 %
5.1kmh
0 %
Hën
21 °
Mar
28 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
25 °
E hënë, 2 Tetor, 2023

TAG

gjyqtari

Gjyqtari Vladimir Skënderi jep shpjegime në vetting për mungesa financiare në vlera të mëdha

Gjyqtari i Durrësit, Vladimir Skënderi u përball të enjten më 20 korrik me Komisionin e Pavarur të Kualifikimit, KPK, kur gjatë seancës dëgjimore dha shpjeigme më së...

Nuk deklaroi pasurinë, KPA lë në fuqi shkarkimin e gjyqtarit Aleks Nikolli

Përjashtimi i Aleks Nikollit nga sistemi i drejtësisë mori formë të prerë të premten pas vendimit të Kolegjit të Posaçëm të Apelimit, që la...

Kolegji Apelimit riçel hetimin për burimin e pasurisë së gjyqtarit Erarbër Madhi

Gjyqtari Erarbër Madhi u pyet gjerësisht të martën, gjatë seancës në Kolegjin e Posaçëm të Apelimit, nga vëzhguesi ndërkombëtar Steven Kessler, mbi marrëdhëniet me...

Ndërkombëtarët i kërkojnë Komisionerit Publik të ankimojë konfirmimin e gjyqtarit Besnik Hoxha

Operacioni Ndërkombëtar i Monitorimit, ONM paraqiti të martën më 20 qershor pranë Komisionerëve Publikë rekomandim për ankimin e vendimit të Komisionit të Pavarur të...

13 vite në sistemin e drejtësisë, gjyqtari Lazer Sallaku përballet nesër me vettingun

Lazer Sallaku, gjyqtar pranë Gjykatës së Tiranës, do të përballet të mërkurën më 24 maj me Komisionin e Pavarur të Kualifikimit. Procesi i tij...

Gjyqtari i Durrësit nuk i shpëton Vetting-ut, KPK shkarkon Petraq Çurin

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka njoftuar këtë të premte shkarkimin e gjyqtarit të Durrësit, Petraq Çuri, pas rivlerësimit vetëm në kriterin e pasurisë. Çuri...

Pasuria “i djeg” karrierën gjyqtarit të Tiranës, Shkëlqim Mustafa ngel në vetting

Kolegji i Posaçëm i Apelimit, shpalli të martën më 4 prill, vendimin për lënien në fuqi të shkarkimit nga detyra të ish-gjyqtarit të Gjykatës...

Ndërkombëtarët rekomandim Komisionerit Publik: Kërkoni shkarkimin e gjyqtarit Erarbër Madhi, ka dyshime për fshehje të pasurisë

Vëzhguesit ndërkombëtarë në një rekomandim për Komisionerin Publik ngrenë dyshime se pasuria e deklaruar si e trashëguar nga nëna e gjyqtarit Erarbër Madhi, një...

Pse u lirua Dan Hutra nga burgu? Gjykata e Tiranës sqaron: Gjyqtari zbaroi ligjin, vendimi në përputhje me kërkesën e prokurorit

Gjykata e Tiranës ka reaguar në lidhje me vendimin për lirimin nga burgu të Dan Hutrës, i cili  ekzekutoi tre gra dhe plagosi tre...

Komisionerja Publike ankimon konfirmimin e gjyqtarit Arbër Çela dhe kërkon shkarkim nga detyra

Komisionerja Publike Irena Nino ankimoi të martën më 21 shkurt 2023 vendimin e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit, për konfirmimin në detyrë të gjyqtarit...

Lajmet e fundit