Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
94 %
1.5kmh
0 %
Pre
28 °
Sht
28 °
Die
29 °
Hën
29 °
Mar
29 °
E premte, 29 Shtator, 2023

TAG

gjyqi

Pronat me vlerë marramendëse që Trump mund të humbasë nëse shpallet fajtor (FOTO)

Shumë kohë përpara se Donald Trump të hynte në Shtëpinë e Bardhë, perandoria e tij e shkëlqyer dhe magjepsëse e pasurive të paluajtshme ndihmoi...

Shtyhet gjyqi i Trump për përmbysjen e rezultatit në zgjedhje

Gjyqi i ish-presidentit të SHBA Donald Trump në Giorgia të SHBA me akuzat për përpjekje për të përmbysur rezultatin zgjedhor nuk do të fillojë në tetor , njoftoi një...

Trump do të apelojë vendimin për gjyqin e tij në 2024

Ish-presidenti i SHBA-së, Donald Trump, ka njoftuar se do të apelojë seancën e tij të dënimit të marsit 2024 në rastin e manipulimit të...

Vendoset data e gjyqit të Donald Trump

Gjykata Federale e SHBA ka vendosur se gjyqi penal kundër ish-presidentit amerikan Donald Trump do të mbahet më 4 mars të 2024, një ditë...

Shtyhet sërish seanca për Fatmir Mediun, gjyqi i radhës më 18 korrik (ARSYEJA)

Është shtyrë sërish seanca gjyqësore për ish-ministrin e Mbrojtjes Fatmir Mediu lidhur me ngjarjen e “Gërdecit”.  Shkak për shtyrjen e seancës është bërë një...

Familjarët e të vrarëve në Gërdec pranohen në gjyq, shtyhet seanca për Mediun: Gjykata e Posaçme duhet të njoftojë 290 persona

Gjykata e Posaçme ka pranuar këtë të mërkurë që të familjarët e viktimave të Gërdecit të jenë palë në procesin gjyqësor në ngarkim të...

Fitore e madhe e familjes, pastori Akil Pano fiton gjyqin kundër agjendës së komunitetit LGBT për Prindin 1 dhe Prindin 2

Gjykata Administrative ka rrëzuar sot vendimin e Komisionerit për Mbrojtjen nga Diskriminimi, që i kërkonte pastorit të njohur Akil Pano të heshtte ndaj agjendës...

Tha se do i ndihmonte me gjyqin, 30 vjeçarja nga Tirana kërcënohet nga babai dhe dy djemtë e tij! Policia zbulon mashtrimin 230,000 euro

Një 30 vjeçare nga Tirana është arrestuar nga Blutë e kryeqytetit, ndërsa tre shtetas të tjerë të lidhur me këtë rast janë shpallur në...

Gjyqi i Fredi Belerit, ambasadorja greke në Vlorë, i pranishëm dhe Dule: Duan të na rrëmbejnë Bashkinë e Himarës

Togat e zeza të Vlorës pritet të japin këtë të shtunë masën e sigurisë për Fredi Belerin, kandidat i koalicionit "Bashkë Fitojmë" për Bashkinë...

Gjyqi ndaj ish-krerëve të UÇK-së, Rexhep Selimi kërkon shkarkimin e avokatit të tij

Teksa gjyqi po vazhdon në Hagë, Rexhep Selimi ka kërkuar shkarkimin e avokatit të tij David Young. Selimi ka kërkuar të ndërpresë kontratën më të...

Lajmet e fundit