Tirana
light rain
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
4.6kmh
40 %
Hën
19 °
Mar
30 °
Mër
31 °
Enj
29 °
Pre
29 °
E hënë, 25 Shtator, 2023

TAG

gjyq

Rekrutuan luftëtarë për në Siri, nis gjyqi për 4 anëtarët e organizatës terroriste

Prokuroria ka mbyllur hetimet për 4 ekstremistët që akuzohen për nxitje dhe pjesëmarrje në organizatë terroriste dhe çon për gjykim dosjen. Ka shkuar për gjykim...

Përmbysja e rezultateve në zgjedhje, Trump deklarohet i pafajshëm

Ish-presidenti i SHBA-së, Donald Trump, është deklaruar i pafajshëm në rastin e tij të mashtrimit zgjedhor në Giorgia, duke hequr dorë nga e drejta...

Fotoja e Trump pas arrestimit stampohet në bluze, kapele dhe filxhanë

Fotoja historike e ish-presidentit të SHBA, Donald Trump, e postuar nga një gjykatë në Gjeorgji të enjten në mbrëmje, po shndërrohet në bluza, gota,...

Lidhjet me oligarkun rus, Charles McGonigal mund të pranojë fajin

Ish-agjenti i FBI Charles McGonigal është në bisedime për t'u deklaruar fajtor për akuzat në lidhje me punën që ai ka bërë për një oligark...

 Charles McGonigal mund ta zgjidhë çështjen pa seancë gjyqësore

Një avokat i Charles McGonigal, ish-kreu agjenti i FBI-së, i cili akuzohet për fshehjen e 225,000 dollarëve që dyshohet se ka marrë nga një ish-punonjës...

Shtyhet për në shtator procesi gjyqësor për inceneratorin e Fierit

Procesi gjyqësor për inceneratorin e Fierit është shtyrë për në shtator. Procesi është shtyrë pasi avokatët e ish-ministrit Lefter Koka nuk i kishin gati konkluzionet,...

Vendoset data e gjyqit të Donald Trump

Ish-presidenti i SHBA, Donald Trump do të dalë në gjyq për keqpërdorim të dyshuar të dokumenteve të klasifikuara në pranverën e vitit të ardhshëm....

SPAK çon në gjyq efektivët e Rrugores: Merrnin para nga qytetarët dhe u kthenin para afatit patentat e pezulluara

Prokuroria e Posaçme njofton se ka mbyllur hetimet dhe ka dërguar për gjykim dosjen në ngarkim të disa efektivëve të Policisë Rrugore, të cilët...

Alqi Bllako dëshmon në sallën e gjyqit: Jam i pafajshëm!

Ish-deputeti i Partisë Socialiste, Alqi Bllako, ka dëshmuar sot në Gjykatën e Posaçme, lidhur me çështjen e inceneratorëve. Gjatë dëshmisë së tij në sallën e...

SPAK kërkon 10 vite burg për Lefter Kokën, avokatët: Kemi 120 mijë faqe dokumente që provojnë pafajësinë

Ish-ministri Lefter Koka ka marrë pjesë për herë të parë në gjykimin ndaj tij që po mbahet sot në Gjykatën kundër Korrupsionit dhe Krimit...

Lajmet e fundit