Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
82 %
0.5kmh
0 %
Mar
28 °
Mër
28 °
Enj
28 °
Pre
27 °
Sht
28 °
E martë, 3 Tetor, 2023

TAG

Gjykata Speciale

Arrestimet e para janë shumë afër, nisin në muajin mars

Pasi të përmbyllet demarkacioni me Malin e Zi, pasi Kosova ta marrë dritën e gjelbër për liberalizim të vizave, në epiqendër të zhvillimeve do...

Franca dhe Gjermania delegacion në Kosovë për shkak të Gjykatës Speciale

Franca dhe Gjermania do të dërgojnë një delegacion në Kosovë për shkak të Gjykatës Speciale. Delegacioni do jetë i  përbërë nga i...

Propozim për ndryshimin e ligjit për Gjykatën Speciale, ambasadori amerikan në Kosovë e kundërshton

Në senacën e sotme të Kuvendit të Kosovës, është bërë kërkesë për mbajtjen e një seance të jashtëzakonshme gjatë ditës së sotme për shfuqizimin...

Gjykata dënon me burg Albert Rakipin, ja akuza që rëndon mbi njeriun e librave

Gjykata Themelore në Prishtinë ka dënuar me gjashtë muaj burg të konvertuara në gjobë prej 10 mijë eurosh Albert Rakipin, ish drejtorin ekzekutiv tw...

Vettingu jep efektet e para, dorëhiqet prokurori

Zyrtarisht nis pas disa javësh, por efektet e Vettingut te gjyqtarët dhe prokurorët kanë nisur që tani. Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikes...

Ligji “Antimafia” përfshin edhe zyrtarët e korruptuar, sekuestrim pasurie mbi dyshime të arsyeshme

Pasuritë e zyrtarëve të korruptuar do të trajtohen njësoj si pronat e kriminelëve, duke u sekuestruar menjëherë, qoftë edhe mbi bazën e dyshimeve të...

Gjykata Speciale për luftën në Kosovë fillon punimet më 1 janar 2017

Holanda ka rafitikuar Marrëveshjen që të ofrojë selinë e Gjykatës Speciale për krimet e luftës nga pjesëtarë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. ...

Ngjela: Mos ua vini veshin! Këshillojini si të mbrohen para Gjykatës Speciale

Avokat Spartak Ngjela është optimnist se në muajt e ardhshëm do të zhduken nga sytë të korruptuarit në drejtësi e politikë që do të...

Zbardhet drafti për Reformën në Drejtësi, ja çfarë parashikon

Zbardhen propozimet e ekspertëve të “Euralius” dhe “OPDAT” në reformën në drejtësi. Mësohet se gjyqtarët e Kushtetueses zgjidhen me 3/5 e Kuvendit. ...

Qeveria e Hollandës konfirmon: Gjykata Speciale për krimet në Kosovë do ngrihet në Hagë

Qeveria holandeze ka konfirmuar zyrtarisht se do të ngrihet në Hagë Gjykata Speciale për krimet në Kosovë të kryera gjatë luftës në këtë vend....

Lajmet e fundit

Standard

Panorama

Dita

Gazeta Shqiptare

Fjala