Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
82 %
0.5kmh
0 %
Mar
28 °
Mër
28 °
Enj
28 °
Pre
27 °
Sht
28 °
E martë, 3 Tetor, 2023

TAG

Gjykata Speciale

Ftesa për në Gjykatën Speciale, Veseli mban sekrete intervistimin 3 orësh në Hagë

Kreu i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka qenë i ftuar në Gjykatën Speciale në Hagë për intervistim. Gjatë qëndrimit...

Gjykimi i krimeve të luftës, Kurti: Kosova nuk ka nevojë për Gjykatë Speciale

Kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka patur kritika ndaj faktorit ndërkombëtar përsa i përket sistemit të drejtësisë në Kosovë. Në konferencën...

Ftesa në Gjykatën Speciale, Haradinaj: Shkuarja në Hagë erdhi pas presioneve ndërkombëtare

Kryeministri në ikje i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka deklaruar se thirrja e tij e tretë nga Gjykata në Hagë erdhi pas presioneve ndërkombëtare. ...

Gjykata Speciale, habit gazetari me deklaratën: Hashim Thaçit i ka ardhur ftesa për në Hagë!  

Gazetari dhe ish-deputeti i NISMA-s në Parlamentin e Kosovës, Milaim Zeka, ka deklaruar se presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit, i ka ardhur ftesa si...

Rexhep Selimi ftohet nga Gjykata Speciale në cilësinë e të dyshuarit

Ish-anëtari i Shtabit të Përgjithshëm të UÇK-së, deputeti i Vetëvendosjes, Rexhep Selimi është ftuar nga Gjykata Speciale e Hagës. Këtë e...

Gjykata Speciale, një tjetër pjesëtar i UÇK-së merr ftesën për në Hagë (EMRI)

Një tjetër ish-pjesëtar i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), është ftuar për intervistim ditën e sotme nga Gjykata Speciale në Hagë, si i dyshuar...

Thirrja e Kadri Veselit në Gjykatën e Hagës, reagon Basha: Luftëtarët e UÇK-së do t’i dëshmojnë botës drejtësinë e kauzës së lirisë!

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka reaguar pas ardhjes së ftesës nga Gjykata Speciale ndaj kryeparlamentarit të Kosovës dhe ish komandantit të UÇK-së,...

Kadri Veseli në Gjykatën Speciale, Cakaj: Dëshmitar i pastërtisë së kauzës për çlirimin e Kosovës!

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ka reaguar pas thirrjes që iu bë kryeparlamentarit dhe ish komandantit të UÇK-së, Kadri Veselit...

Krimet e luftës në Kosovë, Gjykata Speciale ftesë ish-pjesëtarit të njësitit të UÇK-së (EMRI)

Ish-pjesëtari i njësitit special ‘Shqiponjat e Zeza’ të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), Xhevdet Kelmendi, ka marrë ftesë për intervistim nga Gjykata Speciale ditën...

Ftesat për ish pjesëtarët e UÇK-së, Haradinaj: Gjykata Speciale do të fillojë arrestimet në Kosovë

Nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës, Nasim Haradinaj, ka deklaruar se gjatë kësaj jave dhe asaj që vjen do të ndodhin arrestimet e...

Lajmet e fundit

Standard

Panorama

Dita

Gazeta Shqiptare