Tirana
scattered clouds
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
45 %
3.6kmh
40 %
Enj
28 °
Pre
34 °
Sht
34 °
Die
23 °
Hën
25 °
E enjte, 21 Shtator, 2023

TAG

Gjykata lushtetuese

Deputetët e PD dorëzojnë në Gjykatën Kushtetuese padinë për Bordin: Prej muajsh po abuzojnë me çmimet

Deputetja e PD, Dhurata Çupi dhe Dashnor Sula kanë dorëzuar në Gjykatën Kushtetuese padinë për bordin e çmimeve. Gjatë  fjalës së saj Çupi tha se...

Masat e ndërmarra gjatë pandemisë, Gjykata Gjermane: Nuk u shkelën të drejtat kushtetuese

Gjykata Kushtetuese e Gjermanisë vendosi, se vendosja e masës për frenimin e pandemisë së Coronës në nivel federal nuk ishte shkelje e të drejtave...

Gjykata Kushtetuese rrëzon Shoqatën e Bashkive, certifikon zgjedhjet e 30 qershorit

Gjykata Kushtetuese ka rrëzuar Shoqatën e Bashkive, duke certifikuar kështu zgjedhjet e 30 qershorit 2019. Me këtë vendim GJK ka rrëzuar kërkesën e Shoqatës së...

Lajmet e fundit