Tirana
scattered clouds
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
31 %
4.6kmh
40 %
Pre
33 °
Sht
34 °
Die
25 °
Hën
30 °
Mar
31 °
E premte, 22 Shtator, 2023

TAG

Gjykata e Posacme

Gjykata e Posaçme kalon për gjykim dosjen e Fredi Belerit! Avokati: Duam 60 dëshmitarë, edhe ata që gjasme janë paguar

Dosja e përgatitur nga Prokuroria e Posaçme me akuzat për kryebashkiakun Fredi Beleri është pranuar nga GJKKO dhe ka kaluar zyrtarisht për gjykim. Në...

10 vite burg për Lefter Kokën dhe 7 për Alqi Bllakon! Gjykata e Posaçme vendos më 25 shtator për inceneratorin e Fierit

Mbrojtja e personave të marrë si të pandehur për dosjen e inceneratorit të Fierit ka përfunduar dhe pas dy javësh, Gjykata e Posaçme kundër...

14 shtatori afati final, Gjykata e Posaçme vendos për kërkesën e SPAK për gjyqin ndaj Fredi Belerit

Gjykata e Posaçme do të vendos më datë 14 shtator për "fatin" e Fredi Belerit, nëse dosja në ngarkim të tij do të kalohet...

Kërkuan ndryshim mase, Apeli i Posaçëm lë në qeli të arrestuarit e “Metamorfozës”

Gjykata e Apelit të Posaçëm ka miratuar masat "arrest me burg" për personat e arrestuar nga operacioni “Metamorfoza”. Është lënë në burg Pëllumb Gjoka, Xhevahir...

Implikohet edhe Ilir Beqaj, Gjykata: QSUT kishte qendër moderne sterilizimi, ministri e paracaktoi fituesin e koncesionit

Qendra Spitalore Universitare "Nënë Tereza" në Tiranë e kishte një qendër moderne sterilizimi 10 vite më parë, kur ish-ministri i Shëndetësisë Ilir Beqaj vendosi...

Të arrestuarit e SPAK për disa vrasje dalin para togave të zeza, ndërpritet seanca

Personat e arrestuar nga Prokuroria e Posaçme dhe Forcat Speciale të Policisë së SHtetit, dy ditë më parë në Shkodër, kanë dalë sot para...

Gjykata e Posaçme dënon me burgim të përjetshëm Redjan Rrajën

Gjykata e Posaçme ka dënuar me burgim të përjetshëm Redjan Rrajën, personin e arrestuar dhe akuzuar si një ndër personat që ka pasur rol...

I dënuar në Itali për drogë, pasuritë e Viktor Shoraj i kalojnë shtetit shqiptar

Pasuritë e vlonjatit Viktor Shoraj janë konfiskuar dhe i kanë kaluar në pronësi shtetit shqiptar, pas kërkesës së SPAK në Gjykatën e Posaçme. Në...

Apeli i Posaçëm lë në qeli kryebashkiakun Fredi Beleri

Gjykata e Posaçme e Apelit ka lënë në qeli kryebashkiakun e Himarës Fredi Beleri. Ky i fundit ndodhet në paraburgim prej 12 Majit, pasi...

Foto e Safet Gjicit në kafazin e qelqtë të Gjykatës së Posaçme

Kjo fotografi është shkrepur brenda seancës gjyqësore që po mbahet në Gjykatën e Posaçme, për ish-kryebashkiakun e Kukësit. Safet Gjici dhe Alma Kaçi ndodhen...

Lajmet e fundit