Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
47 %
1kmh
0 %
Pre
28 °
Sht
28 °
Die
29 °
Hën
29 °
Mar
29 °
E premte, 29 Shtator, 2023

TAG

gjykata e larte

Në burg për blerje votash, Gjykata e Lartë rrëzon rekursin e Fredi Belerit

Gjykata e Lartë ka vendosur të mos pranojë rekursin e Fredi Belerit, kryebashkiakut të zgjedhur të Himarës i cili ndodhet në burg që prej...

Berisha e shkarkoi dhe i vuri pas SHIK-un, kryetari i parë i Gjykatës së Lartë shkruan nga Amerika: SPAK të mos bëhet gardian i...

Zef Brozi, kryetari i parë i Gjykatës së Kasacionit në Shqipërinë demokratike, sot Gjykata e Lartë, i bën thirrje drejtësisë që të mos bëhet...

18 vite burg për masakrën e Lushnjës, Laert Haxhiu humbet betejën në Gjykatën e Lartë

Gjykata e Lartë e Shqipërisë nuk ka pranuar rekursin e paraqitur nga Laert Haxhiu për dënimin me 18 vite burg. Ai është atentatori kryesor...

Gjykata e Lartë nuk pranon rekursin, Lefter Alla mbetet në burg

Organi më i lartë i drejtësisë në Shqipëri ka vendosur këtë të mërkurë të mos pranojë rekursin e ish-kryebashkiakut të Bulqizës, Lefter Alla. Gjykata...

“21 Janari” shkon në Gjykatën e Lartë, bashkëshortja e Aleks Nikës kërkon të hetohet Berisha dhe Basha

Dosja e "21 Janarit" ka shkuar për rekurs në Gjykatën e Lartë. Rajmonda Nika, bashkëshortja e protestuesit të vrarë me plumb në kokë Aleks...

Rrëzohet rekursi i partneres së Ahmetajt, Gjykata e Lartë lë në fuqi sekuestron e vilave në Hamallaj

Gjykata e lartë ka rrëzuar rekursin e Eriola Hoxhës, partnerja e ish-ministrit Arben Ahmetaj, për sekuestrimin e vilës në Hamallaj. Kështu Gjykata e Lartë ka...

Gjykata e Lartë lë në burg kryebashkiakun Fredi Beleri

Kërkesa e kryebashkiakut të Himarës, Fredi Beleri për të dalë nga qelia nuk është pranuar nga Gjykata e Lartë,. Institucioni më i lartë i...

Gjykata e Lartë cakton datën, Frederik Skendaj kërkon 300 milionë lekë për vrasjen e djalit 15 vjeçar nga Policia e Lezhës

Gjykata e Lartë ka caktuar 26 korrikun si datën zyrtare për shqyrtimin e kërkesës së Frederik dhe Taze Skendaj, të cilët kërkojë nga institucionet...

Zjarri te Gjykata e Lartë, shkak ngarkesa nga kondicionerët

Një zjarr përfshiu mëngjesin e sotëm një lokal në tarracën e katit të katërt të Gjykatës së Lartë në Tiranë. Ngarkesa nga kondicionerët dyshohet...

Zjarr në lokalin në godinën e Gjykatës së Lartë, zjarrfikësit mbërrijnë në vendngjarje

Një zjarr ka rënë mëngjesin e sotëm në në një lokal në tarracën e katit të katërt të Gjykatës së Lartë në Tiranë. Nuk dihet...

Lajmet e fundit