Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
94 %
1.5kmh
0 %
Pre
28 °
Sht
28 °
Die
29 °
Hën
29 °
Mar
29 °
E premte, 29 Shtator, 2023

TAG

gjoba

Shqipëria nis Censin e Popullsisë, shefja e INSTAT: Qytetarët t’u përgjigjen anketuesve, gjoba deri në 1 milionë për ata që refuzojnë

Censi i Popullsisë dhe Banesave 2023 që ka nisur sot në të gjithë territorin e vendit është Censi i 12-të, që kur Shqipëria u...

“Rrugorja” paralajmëron shoferët: Gjobë të majme për këdo që nuk iu vendos rrip sigurimi fëmijëve nën 12 vjeç!

Policia Rrugore e Tiranës ka paralajmëruar të gjithë drejtuesit e mjeteve se do të gjobiten nëse fëmijët deri në 12 vjeç udhëtojnë pa rrip...

1 milionë lek gjobë shoferit që hodhi mbeturinat nga makina në Tiranë

Policia Rrugore e Tiranës ka ndarë pamjet e një ditë pune për ndëshkimin e të gjithë atyre drejtuesve të mjeteve të cilët hedhin mbeturina...

AKU bllokon 28 ton produkte, 32 milionë lekë gjoba për fabrikat e qumështit në Shqipëri

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka bërë publike të dhënat paraprake të hetimit në fabrikat e prodhimit dhe përpunimit të qumështit. Gjatë katër muajve, janë...

“Të kesh mik edhe kryeministrin”, makina e Luiz Ejllit e mbushur me gjoba

Këngëtari Luiz Ejli ka treguar se makina e tij është e mbushur me gjoba. Personazhi fitues i “Big Brother VIP2” i cili u bë një...

Rrugorja me dorë “të hekurt”, 20 shoferë të arrestuar javën e fundit

Policia Rrugore e Tiranës ka ndëshkuar shoferët të cilët kanë thyer rregullat e qarkullimit rrugor. Gjatë javës që lamë pas janë arrestuar dhe proceduar në...

Taulant Balla i tërheq vëmendjen Policisë Rrugore: Nuk dua suksese me gjoba, por të ndërgjegjësoni qytetarët

Ministri i Brendshëm Taulant Balla ka takuar strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Durrës, në kuadër të takimeve që ka nisur në të gjitha...

Në pikun e vapës, 245 subjekte gjobiten për ujin e pijshëm, por 750 të tjerë tani mbeten fare pa ujë (SHIFRAT E AKSIONIT)

245 subjekte të gjobitura e 93 denoncime të kryera. Ky është bilanci i dhënë këtë fundjavë nga AKUM, agjencia e re që menaxhon ujësjellësat...

Me 175 km/h në Rrugën e Kombit, Policia “këput” shoferët me gjoba 400-she

Policia Rrugore ka shtuar kontrollet për parandalimin e aksidenteve dhe ngjarjeve të tjera në akset urbane dhe ato kombëtare. Me nisjen e sezonit turistik,...

Bënin manovra të rrezikshme në zonën e plazhit publik, sekuestrohen 6 Jet Ski dhe një skaf, gjobiten pronarët në Vlorë, Dhërmi e Shëngjin

Policia Kufitare ka sekuestruar 7 mjete të tjera lundruese (6 Jet Ski dhe 1 skaf), pasi u konstatuan në paligjshmëri. Gjatë kontrolleve u konstatuan duke...

Lajmet e fundit