Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
88 %
1kmh
75 %
Pre
28 °
Sht
28 °
Die
29 °
Hën
29 °
Mar
27 °
E premte, 29 Shtator, 2023

TAG

GJKKO

GJKKO rrëzon kërkesën e Arben Ahmetajt për heqjen e sekuestros së llogarisë bankare me 108 mijë euro

Gjykata e Posaçme për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar (GJKKO) ka rrëzuar kërkesën e ish-zv/kryeministri dhe politikani i lartë socialist, Arben Ahmetaj, i cili...

Vendimi për inceneratorin e Elbasanit më 5 tetor/ Lefter Koka dërgon raport mjekësor në GJKKO: Nuk jam mirë me shëndet

Ish-ministri i Mjedisit, Lefter Koka ka dorëzuar në GJKKO një raport mjekësor mbi gjendjen e tij shëndetësore, ku thotë se nuk është mirë. Ndërkohë Gjykata...

Fredi Beleri në GJKKO, i pranishëm dhe Vangjel Dule: Po i shkelet e drejta elementare, do të vizitohet nesër nga ministri grek

Këtë të enjte është zhvilluar seanca paraprake në GJKKO për kryebashkiakun e zgjedhur të Himarës, Fredi Beleri, ku gjyqtari do të vendosë nëse çështja...

Ish-ministri Lefter Koka paraqitet në GJKKO, avokati: Nuk ka shkelur ligjin, por ka zbatuar VKM-në, asnjë njohje me koncesionarët 

Ish-ministri i Mjedisit Lefter Koka, është paraqitur këtë të mërkurë në GJKKO, ku po paraqet para gjykatës konkluzionet e mbrojtjes në çështjen e inceneratorit...

FAKSIMILE/ SPAK e la jashtë hetimeve, GJKKO “urdhër” prokurorëve: Hetoni pasurinë e Ilir Beqajt, dyshohet për disa vepra penale!

Ish-ministri i Shëndetësisë Ilir Beqaj rezulton se është lënë jashtë hetimeve për koncesionin e sterilizimit, nga Prokuroria e Posaçme, ndaj kur aktet e dosjes...

Fredi Beleri mbetet në qeli, avokati: Po mbahet në burg politikisht, Gjykata e dobët para pushtetarëve

Gjykata e Posaçme për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar ka lënë në burg kryetarin e zgjedhur të Himarës, Fredi Bleri, i cili akuzohet për...

GJKKO kërkon të ndërpritet kontrata e koncensionit të sterilizimit

Gjykata e Posaçme kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit ka kërkuar ndërprerjen e koncensionit të sterilizimit. Kjo kërkesë vjen pasi nga hetimet e SPAK rezulton...

GJKKO rrëzon kërkesën e Arben Ahmetajt, mbetet në fuqi vendimi i Shkallës së Parë

Gjykata e Posaçme e Shkallës e Apelit për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar (GJKKO) ka lënë në fuqi vendimin për sekuestron e pasurive të...

I akuzuar për terrorizëm, Gjykata jep vendimin për Bledar Zenelin

Gjykata e Posaçme ka dënuar me 5 vite burg Bledar  Zenelin, i akuzuar për terrorizëm. Për shkak të gjykimit të shkurtuar ai përfitoi ulje...

Kërkoi masë me të lehtë sigurie, GJKKO lë në burg Safet Gjicin

Apeli i GJKKO ka lënë në qeli ish-kryebashkiakun e Kukësit, Safet Gjici, duke rrëzuar kështu kërkesën e tij për masë më të butë. “Gjykata e...

Lajmet e fundit