Tirana
scattered clouds
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
31 %
4.6kmh
40 %
Pre
33 °
Sht
34 °
Die
25 °
Hën
30 °
Mar
31 °
E premte, 22 Shtator, 2023

TAG

Gjirokaster

VIDEO/ Turistët italianë e bëjnë rrugë, vjedhin dyqanin me suvenire në Gjirokastër

Një video e turpshme e publikuar në rrjetet sociale, tregon dy turistë italianë teksa vjedhin suvenire nga një dyqan në rrugën e Pazarit në...

Aleksandër Çipa kujton vitin kur e goditën për vdekje me bajoneta: Vriteni qenin!

Vitet 97’- 98’ kanë qenë të vështira për shqiptarët, veçanërisht për gazetarët që duhej të kalonin përtej banditëve dhe plumbave për të raportuar realitetin...

E moshuara shkon në polici, denoncon 43-vjeçarin për ngacmim seksual

Një 43-vjeçar është proceduar në Gjirokastër pasi akuzohet se ka ngacmuar seksualisht një të moshuar. Bëhet me dije se është proceduar shtetasi A. H., banues...

Dhunoi bashkëshorten, pranga 35-vjeçarit në Gjirokastër

Një 35-vjeçar ka rënë në prangat e Policisë së Gjirokastër pasi ushtronte dhunë në familje. Sipas njoftimit të uniformave blu mësohet se është arrestuar...

Uji nga Gjirokastra në Pulia, Rama: Të gjitha janë ide, s’ka asnjë projekt

Kryeministri Edi Rama gjatë konferencës për mediet është pyetur lidhur me diskutimet e bëra me homologen italiane, Giorgia Meloni, lidhur me tubacionin i cili...

Po ia mbathte nga policia dhe aksidentoi efektivin, arrestohet 34-vjeçari në Gjirokastër

Një 34-vjeçar ka rënë në prangat e Policisë në Gjirokastër, pasi dy ditë më parë duke transportuar emigrantë të paligjshëm aksidentoi dy automjete dhe...

Gjendet i vdekur bariu në malin e Çajupit, dyshimet e para

Një 73-vjeçar është gjetur pa shenja jete në Gjirokastër. Sipas informacioneve praprake mësohet se viktima ishte bari dhe trupi i tij i pajetë u...

17-vjeçari pa patentë përplas makinën në Gjirokastër, plagoset bashkë me pasagjerin

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Gjirokastër këtë të enjte ku kanë mbetur të plagosur dy persona. Sipas informacioneve paraprake, një 17-vjeçar ka humbur...

Shkeli ‘arrestin e shtëpisë’,  55-vjeçari gjendet në makinën e aksidentuar në aksin Gjirokastër-Kakavijë

Policia ka ndarë detaje në lidhje me një aksident i ndodhur pak orë më parë, ku mbetën të plagosur disa persona. Një nga të aksidentuarit,...

Aksident i rëndë në Tepelenë-Gjirokastër, 4 të plagosur (EMRAT)

Një aksident i rëndë ka ndodhur mesditën e kësaj të enjte në aksin rrugor Tepelenë-Gjirokastër. Mësohet se një mjet tip “Renault” me drejtues shtetasin Josif...

Lajmet e fundit