Tirana
light rain
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1kmh
40 %
Die
20 °
Hën
28 °
Mar
31 °
Mër
31 °
Enj
30 °
E diel, 24 Shtator, 2023

TAG

gjiknuri

Sukses historik, Ertjan Kofsha shpallet KAMPION EUROPE në peshëngritje

Peshëngritsi shqiptar, Ertjan Kofsha është shpallur kampion Europe në Kampionatin U20 dhe U23 të zhvilluar në Bukuresht të Rumanisë. Ai konkurroi në peshën deri...

“Më mirë do bëhet”, Gjiknuri dhe Çuçi reagojnë pas ndryshimeve në PS: Përgjegjësi e madhe

Është mbajtur sot Mbledhja e Asamblesë Kombëtare e Partisë Socialiste. Në këtë asamble, Bledi Klosi është emëruar sot si Sekretar i Përgjithshëm i PS duke...

Rrjedhja e dokumenteve të SPAK: Gjiknuri mori pagesa hotelesh nga Zoto! Ish-ministri: Jam i gatshëm të përgjigjem

Prokuroria shqiptare ka gjetur në kompjuterin e biznesmenit në arrati Klodian Zoto dy rezervime hotelesh në Vienë dhe Frankfurt për Damian Gjiknurin, ish-ministër i Energjisë dhe...

Gjiknuri uron Vitin e Ri: Qoftë një vit ku mirëkuptimi, bashkëpunimi dhe solidariteti të triumfojnë mbi ndasitë dhe mosmarrëveshjet

Sekretari i Përgjithshëm i PS-së Damian Gjiknuri, ka uruar të gjithë shqiptarët për Vitin e Ri. Përmes një videomesazhi, numri dy i socialistsëve uron që...

Gjiknuri takime me zyrtarët në Maqedoninë e Veriut: Diskutuam për thellimin e bashkëpunimit ekonomik mes dy vendeve

Sekretar i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Damian Gjiknuri, ka zhvilluar sot një vizitë zyratare në Maqedoninë e Veriut. Gjatë vizitës atje, Gjiknuri është takuar me...

Vasili publikon CV-në e Gjiknurit dhe pyet Ramën: Pse nuk e shkarkon, ka qenë drejtor i SHISH?!

Deputeti i Partisë së Lirisë, Petrit Vasili, ka publikuar jetëshkrimin e sekretarit të Përgjithshëm të Partisë Socialiste, Damian Gjiknuri, duke thënë se ai ka...

Gjiknuri prezanton Blendi Klosin si drejtues politik në Vlorë, deputeti: PS ka dalë e suksesshme sepse është e bashkuar

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Damian Gjiknuri ka prezantuar këtë të martë Blendi Klosin si drejtues politik të qarkut të Vlorës. Këtë post...

“Reforma zgjedhore e vonuar”, ISP apel Gjiknurit dhe Alibeajt: Reformë zgjedhore pa vonesë, transparente dhe me integritet

Kuvendi i Shqipërisë miratoi përbërjen Komisionit të Posaçëm Parlamentar për Realizimin e Reformës Zgjedhore. Nisma u paraqit 9 muaj më parë në parlament, por...

“Tre koncesione qindra-miliona me të njëjtin supervizor”, Gjiknuri: Shkon në burg nëse ka shkelur ligjin, s’kam dijeni për punime fiktive

Deputeti Damian Gjiknuri thotë se nga tre koncesionet nuk ka patur raporte për problematika, përjashto disa raste vonesash në Fier dhe Tiranë, të shkaktuara...

Vetingu, Gjiknuri: Vendi ka mjaftueshëm ligje që bëjnë filtrimin e politikanëve

Grupi Parlamentar i PD-së dorëzoi në Kuvend tre propozime për amendimin e Kushtetutës; zhbërjen e ndryshimeve të Kushtetutës për sistemin zgjedhor të miratuara nga...

Lajmet e fundit