Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
52 %
3.6kmh
0 %
Mar
28 °
Mër
28 °
Enj
27 °
Pre
27 °
Sht
20 °
E hënë, 2 Tetor, 2023

TAG

Gent Sejko

Sejko: Norma bazë e interesit nuk ndryshon, ekonomia do të rritet në vitet e ardhshme

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko thotë se ekonomia do të rritet në vitet e ardhshëm. Në një deklaratë për media, Sejko tha se...

Banka e Shqipërisë mban të pandryshuar normën bazë të interesit për kreditë, Sejko: Nuk mund të ndërhyjmë në kursin e këmbimit valutor

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko njoftoi sot se nuk do të ndryshojë norma bazë e interesit për kreditë,  duke  vijuar të jetë...

“Rritja ekonomike në territor pozitiv”, Gent Sejko: Inflacioni pritet të pësojë ulje, ja çfarë do të ndodhë me normat bazë të interesit

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko, bazuar në informacionet e fundit ka bërë me dije se rritja ekonomike në vend gjatë gjysmës së...

Sejko dhe Ibrahimaj në mbledhjen e FMN dhe Bankës Botërore: Inflacioni pritet të kthehet në objektiv në gjysmën e parë të vitit 2024

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko ka marrë pjesë të premten në Mbledhjen e Fondit Monetar Ndërkombëtar (FMN) dhe të Grupit të Bankës...

Banka e Shqipërisë s’ndryshon normën bazë të interesit, Sejko: Inflacioni do të ulet gradualisht gjatë vitit 2023

Banka e Shqipërisë vendosi sot të mbajë të pandryshuar normën bazë të interesit, në nivelin e 2.75%. Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko tha...

Banka e Shqipërisë s’ndryshon normën bazë të interesit, Sejko: 2022-shi, vit sfidues, po monitorojmë situatën

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko, ka folur sot për situatën ekonomike përgjatë vitit 2022 në vendin tonë. Ai bëri me dije se nuk...

“Inflacioni mbetet sfidë”, guvernatori Sejko: Muajt në vijim do jenë sfidues për shoqëritë tona

Guvernatori Gent Sejko në një deklaratë për media tha se inflacioni mbetet sfidë për Bankat e Shqipërisë. Në hapjen e ëorkshop-it të XVI të kërkimeve,...

Sejko: BSH rriti gradualisht normën bazë të interesit, duhet shpërndarje më e mirë kohore e shpenzimeve

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko, gjatë mbledhjes së Komisinit për Ekonominë dhe Financat, ku u diskutua mbi projektligjin për “Buxhetin e vitit...

Gent Sejko: Inflacioni në tremujorin e tretë të këtij viti arriti në 8%, më i larti që nga vitit 1998

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko në një deklaratw për media ka thënë se kriza financiare nuk ka munguar. Sejko tha se niveli i...

Kriza ekonomike, Banka rrit për herë të katërt normën bazë të interesit, e çon në 2.25%

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko, në një deklaratë për mediet bëri me dije se Këshilli Mbikëqyrës ka vendosur që të rrisë me...

Lajmet e fundit