Tirana
scattered clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
50 %
0.5kmh
40 %
Sht
34 °
Die
24 °
Hën
25 °
Mar
29 °
Mër
30 °
E shtunë, 23 Shtator, 2023

TAG

gazetari

VIDEO/ Po raportonte direkt nga SPAK, makina “përplas” gazetarin

Një incident ka ndodhur sot përpara ambienteve të Prokurorisë së Posaçme, aty ku gazetari Arsen Rusta ka qenë duke raportuar direkt për zhvillimet e...

Blendi Fevziu rrëfen takimin me nobelistin Ferid Murati: E takova në ’99, erdhi për të festuar lirinë e Kosovës

Moderatori dhe gazetari i njohur Blendi Fevziu, ka rrëfyer një takim që ka pasur 24 vite më parë me shqiptaro-amerikanin Ferid Murati, fitues i...

Operacionalja prangos në Tiranë shpërndarësit e kokainës peruane me “TRE YJE”

Tre të rinj janë arrestuar nga Forca Operacionale në Tiranë, teksa me vete kishin një sasi prej 1 kg e 52 gramë kokainë të...

Gazetari dërgon në AKEP peticionin për hetimin e “One Albania”

Gazetari Isa Myzyraj ka dërguar në AKEP peticionin e nisur për hetimin e kompanisë celulare “One Albania”. Ai bën me dije përmes një postimi në...

Dhunohet gazetari i “Nacionale” në Prizren (VIDEO)

Gazetari i “Nacionale” në Kosovë, Vullnet Krasniqi është dhunuar gjatë një proteste në Prizren ditën e djeshme. Mësohet se gjatë protestës së thirrur nga imami...

Gazetari njohur vuan nga sëmundja e rëndë, mund ta ndihmoni në “GoFundMe”

Gazetarja Beti Njuma ka kërkuar kontribut financiar për kolegun e saj, gazetarin dhe përkthyesin Taulant Hatia i cili po lufton me një sëmundje të...

Pasaporta dhe kaseta regjistrimi, Artan Hoxha nxjerr foton dhe “provokon” agjentët e BKH: Nuk po pulson “tigri”

Gazetari i njohur i kronikës, Artan Hoxha ka ndarë në llogarinë e tij një fotografi me të cilën "provokon" agjentët e Bryrosë Kombëtare të...

Gazetari nga Tetova vjen të pushojë në Golem, “vë duart në kokë”: Na duhet kurs se si të bëhen pushimet në det

Gazetari shqiptar nga Tetova, Dashnim Hebibi, është duke kaluar pushimet në bregdetin e Shqipërisë. Ai është përballur me një peisazh të trishtë të bregdetit tonë...

Fushata e veçantë e gazetarit: Të mbledhim sa më shumë tapa plastike për të siguruar karroca dhe proteza

Gazetari Osman Stafa është nismëtari i shumë fushatave të cilat kanë për qëllim vetëm një gjë, të ndihmojnë qytetarët. Së fundmi, ai ka nisur një...

Gazetari “nxjerr bllof” Berishën: Fotografia e Arben Ahmetaj nuk është në Londër, e kam shkrepur unë te Shallvaret në 2013

Gazetari Mero Baze ka ndarë një postim të bërë nga ish-kryeministri Sali Berisha në llogarinë e tij, duke pretenduar se Arben Ahmetaj është në...

Lajmet e fundit