Tirana
moderate rain
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
94 %
2.1kmh
75 %
Die
24 °
Hën
26 °
Mar
31 °
Mër
31 °
Enj
30 °
E diel, 24 Shtator, 2023

TAG

Fushate

Partia Socialiste nis fushatën, Majko prezanton kandidatin për Bashkinë e Kukësit

Socialistët nuk kanë humbur kohë me fushatën për zgjedhjet e pjesshme në Bashkinë e Kukësit. Menjëherë sapo Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka miratuar kërkesat...

Gazment Bardhi për zhvillimet në PD: Anëtarët e Këshillit Kombëtar kanë bërë fushatë për Erion Veliajn! Basha të tregojë kë mbështeti

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike zyrtare, Gazment Bardhi ka dalë në një konferencë për media këtë të mërkurë dhe është shprehur se mbledhja...

Home Office nis fushatën për pengimin e emigrimit të shqiptarëve në Mbretërinë e Bashkuar

Home Office ka nisur një fushatë reklamuese me qëllim pengimin e shtetasve shqiptarë për të emigruar në Mbretërinë e Bashkuar. Reklamat do të shfaqen në...

Belinda Balluku: Ishte fushata më e bukur! Në Klos morëm një rezultat të jashtëzakonshëm  

Drejtuesja politike e Partisë Socialiste në qarkun e Dibrës, Belinda Balluku e ka cilësuar si të jashtëzakonshëm, rezultatin e arritur në Bashkinë e Klosit,...

Shqipëria në heshtje zgjedhore

Shqipëria është në heshtje zgjedhore, prej orës 00.01 të datës 13 Maj, pas një muaj fushate intensive nga forcat politike për kandidatët e tyre....

Meta i bindur: Durrësin dhe Carën Rama do i shohë me dylbi nga Surreli, Bashkitë e tjera me satelitë

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta në mbylljen e fushatës së koalicionit “Bashkë Fitojmë”  ka deklaruar me bindje se kryeministri Edi Rama, pas...

Koalicioni “Bashkë Fitojmë” mbyll fushatën në Tiranë, Belind Këlliçi: Hyra në garë i bindur në nevojën për ndryshim! Urbani falas dhe nënkalimi te sheshi...

Koalicioni “Bashkë Fitojmë”ka mbyllur sot fushatën elektorale në Tiranë. Kandidati për Bashkinë e kryqytetit, Belind Këlliçi u shpreh se ishte i vetëdijshëm që gara për...

Rama përshëndet patronazhistët “e frikshëm” të Durrësit: Qyteti do të bëhet porta kryesore e Adriatikut

Kryeministri Edi Rama ka mbyllur fushatën elektorale të Partisë Socialiste në Durrës, me një përshëndetje të fortë për patronazhistët e këtij qyteti, të cilët...

Edmond Spaho filmon kryebashkiakun e Maliqit: Shikojeni këtë mashtrues, shikojeni! Banorët “përzënë” deputetin e PD, reagon dhe Gëzim Topçiu (VIDEO)

Deputeti demokrat Edmond Spaho ka filmuar me celularin e tij një rast në Maliq dhe akuzon kryebashkiakun socialist Gazim Topçiu, se po bënte fushatë...

Zëdhënësja e fushatës së Këlliçit: Mediat po vërtetojnë mashtrimet elektorale të Erion Veliaj, me afrimin e zgjedhjeve po shumëfishohen

Silvi Bardhi, zëdhënësja e fushatës së Belind Këlliçit për Bashkinë e Tiranës, thotë se me afrimin e datës së zgjedhjeve mediat po zbulojnë përherë...

Lajmet e fundit