Tirana
light rain
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1kmh
40 %
Die
20 °
Hën
28 °
Mar
31 °
Mër
31 °
Enj
30 °
E diel, 24 Shtator, 2023

TAG

fundjave

Moti këtë fundjavë, diell dhe reshje shiu

Moti këtë fundjavë pritet të jetë i qëndrueshëm me temperatura të larta dhe reshje të lehta shiu. Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, këtë fundjavë do të...

Vjen i nxehti afrikan në fundjavë, por çfarë ndodh me temperaturat javën e ardhshme?

Meterorologu Hakil Osmani ka thënë se kjo fundjavë do të jetë e nxehtë, por në krahasim me zonat e ulta, bregdeti do të jetë...

Keni plane në fundjavë? Ja si do të jetë moti

Fundjava pritet të jetë në ndikim të kushteve atmosferike të paqëndrueshme. Moti parashikohet të nisë me kthjellime dhe prej mesdite zhvillim të vranësirave. Në orët...

Fundjava me mot të paqëndrueshëm, kthjellime e vranësira në gjithë vendin, nuk do mungojë as shiu

Për fundjavën që presim përpara vendi ynë do të ndikohet nga kushte relativisht të qëndrueshme atmosferike, raporton Shërbimi Meteorologjik Ushtarak. Kushte relativisht të qëndrueshme atmosferike...

Reshje shiu por dhe rritje temperaturash, si do të jetë moti këtë fundjavë

Moti për këtë fundjavë do të ndikohet nga kushte relativisht të qëndrueshme atrmosferike. Për ditën e shtunë moti parashikohet i kthjellët si dhe alternime vranësirash...

Keni bërë plane për në fundjavë? Mësoni më parë se çfarë ndodh me motin

Moti për këtë fundjavë parashikohet të ndikohet nga kushte atmosferike relativisht të paqëndrueshme. Në këtë mënyrë për ditën e shtunë moti parashikohet fillimisht i kthjellët...

Mos harroni çadrat! Rikthehen reshjet e shiut në fundjavë

Moti për këtë fundjavë pritet të jetë në ndikim të kushteve atmosferike të paqëndrueshme. Ditën e shtunë moti parashikohet të jetë kryesisht i vranët...

Kërkesa të shumta, rikthehet në skenë këtë fundjavë komedia “Tërësisht të huaj”

Komedia "Tërësisht të huaj" ka mbushur sallat e teatrit kombëtar javën e kaluar e për shkak të kërkesavë po rikthehet këtë fundjavë përsëri në...

Keni bërë plane për fundjavë? Mësoni se çfarë ndodh me motin në vendin tonë

Moti për këtë fundjavë do të jetë me reshje shiu dhe me vranësira të dendura. Dita e shtunë do të jetë nën ndikim të kushteve...

Policia shton masat gjatë fundjavës: Makinat inteligjente dhe radarët automatikë në çdo rrugë

Policia e Shtetit do të intensifikojë masat gjatë fundjavës, duke marrë parasysh se fluksi i lëvizjeve është më i lartë në fundjavë, kryesisht në...

Lajmet e fundit