Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
47 %
1kmh
0 %
Pre
28 °
Sht
28 °
Die
29 °
Hën
29 °
Mar
29 °
E premte, 29 Shtator, 2023

TAG

FSHF

Manjani përshëndet zgjedhjen e Armand Dukës në UEFA, thumbon Veliajn: Ku i futi “ko*et e hekurit” miza e kalit të bashkisë?!

Ish-ministri dhe avokati i njohur, Ylli Manjani ka përshëndetur zgjedhjen e presidentit të FSHF, Armand Duka në postin e zv.presidentit të UEFA-s. Ai thotë...

Zv.presidenti i UEFA-s, Armand Duka: U vlerësua puna e madhe për futbollin shqiptar, 26 shtatori datë historike për ne

Presidenti i FSHF-së Armand Duka është emëruar ditën e sotme si zvëvëndës-president i UEFA-s. Një arritje historike duke qenë tashmë numri 2 i qeverisë...

Lirimi i Arben Dervishaj, Duka: FSHF nuk e ka dyshuar kurrë pafajësinë e tij, kemi pritur me padurim

Zv.presidenti i FSHF Arben Dervishaj është shpallur i pafajshëm për aferën e inceneratorëve dhe ka dalë nga burgu këtë të hënë. I menjëhershëm ka qenë...

Inceneratori i Fierit/ Gjykata e Posaçme dënon me 10 vite burg Lefter Kokën! Zv.presidenti i FSHF shpallet i pafajshëm

Ish-ministri i Mjedisit Lefter Koka është dënuar me 10 vite burg nga Gjykata e Posaçme. Vendimi për 15 personat e akuzuar për impiantin e...

Sot kombëtarja shqiptare zbret në fushë, vajzat kuqezi sfidojnë Hungarinë për Ligën e Kombeve

Armir Grimaj ka familjaritet me vajzat. Është përherë mes tyre duke i përshëndetur, pyetur për eksperiencat, dhe duke i trajnuar. Janë në Shkodër. Pikërisht në...

Presidenti Duka: Silvinjo ka heshtur më kritikët! Euro 2024? Mendojmë vetëm për Çekinë, por i kemi vënë disa piketa

Armand Duka, presidenti i FSHF-së, ka dhënë një intervistë për “Supersport” pas fitores së arritur me Poloninë. Fillimisht ai ka rrëfyer emocionet e atij...

‘Ky është ekipi më i mirë i të gjitha kohërave’, Presidenti Duka: Silvinjo lë i fundit zyrën në FSHF, ja kur dalin në shitje...

Fitorja e Shqipërisë kundër Polonisë së Lewandowskit i ka entuziasmuar të gjithë. Ndeshja e vlefshme për kualifikueset e Kampionatit Europian ‘Gjermani 2024’, e luajtur...

Ish-ministri socialist: Mirënjohje presidentit Duka, e ka çuar futbollin shqiptar në nivele evropiane

Arben Malaj u shpreh mirënjohjen lojtarëve të Kombëtares Shqiptare, trajnerit Sylvinho dhe presidentit Armand Duka, për fitoren e dy ditëve më parë ndaj Polonisë....

FSHF-ja hedh dritë mbi të vërtetën e ndërprerjes së kontratës: Oversport ndikoi në sistemin VAR (SQARIMI)

Pas njoftimit të Federatës Shqiptare të Futbollit për zgjidhjen e kontratës së të drejtave të transmetimit televiziv të kampionateve “Abissnet Superiore” dhe Kategorisë së...

FSHF-ja i heq të drejtën e transmetimit Oversport për kampionatin shqiptar

Federata Shqiptare e Futbollit ka njoftuar se ka ndërprerë bashkëpunimin me shoqërinë “Over Sport” për të drejtat e transmetimit të futbollit shqiptar. Nëpërmjet një komunikate...

Lajmet e fundit