Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
33 %
3.1kmh
0 %
Enj
29 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
29 °
E enjte, 28 Shtator, 2023

TAG

fruthi

OBSH jep alarmin: Fruthi rikthehet në Shqipëri

Organizata Botërore e Shëndetit, ka dhënë alarmin se fruthi është kthyer në katër vende të Evropës. Sipas OBSH, kjo sëmundje nuk...

OBSH: Rritet vrullshëm numri i të sëmurëve me fruth, 3-fishohet shifra në raport me 2018-ën

Fruthi po përhapet në mbarë botën. Veçanërisht e prekur është Afrika. Por edhe në Europë përhapja e kësaj sëmundjeje jep shkas për shqetësim. OBSH...

Mjeku i QSUT: PARATË fluturuan, POR shëndetin së paku mundet ta ruajmë…

Nga Tritan kalo, mjek në QSUT: Përsëritja e një këshille kur ajo është e dobishme, NUKU është aspak e mërzitshme, përkundrazi.…PARANDALIMI...

Rikthehet fruthi, shfaqen raste të reja në Korçë

Vazhdojnë të shtohen rastet e personave të prekur nga fruthi në vendin tonë. Raste të reja të të prekurve nga fruthi...

Fruthi në shtatzëni, ja RREZIQET që i kanosen nënave dhe foshnjes

Ministria e Shëndetësisë ka dhënë informacion lidhur me rreziqet që i kanosen grave shtatzëna. 'Nëse nuk jeni të mbrojtura nga fruthi...

‘Sëmundja e fruthit vdekjeprurëse’, specialistja e ISHP: Kërkoni menjëherë ndihmë, respektoni…

Ditën e djeshme u shënua vdekja e parë nga fruthi për vitin 2019, pasi humbi jetën një foshnje 4 muajsh. E...

OBSH jep ALARMIN: 37 të vdekur nga fruthi, mbi 41 mijë të infektuar

Organizata Botërore e Shëndetësisë ka konfirmuar 37 persona të vdekur dhe mbi 41 mijë të infektuar vetëm në gjashtë muajt e parë të këtij...

Lajmet e fundit