Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1kmh
0 %
Enj
29 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
30 °
E enjte, 28 Shtator, 2023

TAG

Freedom House

Raporti i Freedom House: Shqipëria përmirësim në korrupsion, problematika në mjedisin politik dhe lirinë e medias

Shqipëria ka treguar një përparim të lehtë në luftën e saj kundër korrupsionit. Kështu thueht në raportin e “Freedom House” që ka analizuar zhvillimet...

Freedom House: Liria në botë në rënie për 17 vjet me radhë, në Shqipëri korrupsioni problem serioz

Organizata Freedom House tha të enjten se liria në botë shënoi rënie për të 17-in vit me radhë. Agresioni i Moskës çoi në shkelje...

Perceptimi për korrupsionin, Freedom House i referohet sondazhit të Euronews

Freedom House në raportin e saj të publikuar së fundmi ka vlerësuar se Shqipëria nuk ka bërë asnjë përpari në kriteret e demokracisë. Freedom House...

Freedom House: Fraksione brenda PD dhe LSI kanë shtuar retorikën e ashpër kundër SHBA e BE-së

Sulmet ndaj diplomatëve amerikanë dhe atyre të Bashkimit Europian në Tiranë, nga eksponentë brenda dy partive opozitare shqiptare LSI dhe PD, theksohen në raporton...

Freedom House: Demokracia në Shqipëri pa përparim, politikë klienteliste

Në një shkallë vlerësimi nga 1 deri në 7 pikë, ku 1 është shkalla më e ulët e demokracisë, sipas raportit të sivjetmë Kosova...

Freedom House: Liria në botë nën kërcënim të skajshëm, Shqipëria dhe Kosova pjesërisht të lira

Organizata Freedom House tha të enjten se liria në botë përballet me një kërcënim të skajshëm dhe armiqtë e demokracisë liberale, po shtojnë sulmet...

Freedom House: Shqipëria, rënie në nivelin e demokracisë, shoqërisë civile dhe lirinë e medias

Organizata Freedom House arrin në përfundimin se udheqësit e zgjedhur në Evropën Qendrore dhe Lindore po minojnë vetë institucionet që i sollën ata në...

Raporti i Freedom Houese/ ‘Gazetar i dëshpëruar’, pas akuzave të Ramës reagon Gjergji Vurmo: Janë dy raporte të ndryshme

Një raport i Freedom House në lidhje me indeksin e lirive demokratike në Shqipëri, ndër 195 vende të botës, është komentuar sot nga presidenti...

Raporti i ‘Freedom House’, Rama: Gazetar i dëshpëruar, Shqipëria me indeksin më pozitiv të lirive demokratike në Ballkanin Perëndimor

Kryeministri i vendit, Edi Rama ka reaguar në lidhje me raportin e 'Freedom House', i cili e rendiste Shqipërinë ndër vendet që kanë shënuar...

Freedom House publikon raportin: Shqipëria, rënie në qeverisje demokratike dhe proces zgjedhor

Organizata Freedom House ka arritur në përfundimin se një numër i madh udheqësish në Evropën Qendrore dhe Lindore as nuk përpiqen të pretendojnë se...

Lajmet e fundit