Tirana
broken clouds
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
51 %
3.6kmh
75 %
Enj
30 °
Pre
34 °
Sht
34 °
Die
23 °
Hën
25 °
E enjte, 21 Shtator, 2023

TAG

fredi beleri

“Himara ka qenë, është dhe do të jetë minoritet kompakt grek”, deklarata e gazetarit shkakton debat, deputetja: Po cënon integritetin e vendi

Gazetari Stavri Marko teksa ishte duke folur për çështjen e Belerit, ka bërë një deklaratë që ka shkaktuar debat. Ai tha se Himara ka qenë...

“Gjyqtarët janë nën trysninë e politikës”, sekretari i OMONIA: Belerin e mbajnë brenda se ishte fitues, vendimi është politik

Sekretari i OMONIA, Marin Suli e ka cilësuar burgosjen e kryebashkiakut të Himarës, Fredi Beleri si një vendim politik. I ftuar në “Open”, Suli u...

“Kathimerini” artikull për Belerin: Gjykatat shqiptare shkelën nenet e Konventës Evropiane për të Drejtat e Njeriut

Gazeta greke “Kathimerini” ka shkruar një artikull rreth lënies në burg të kryebashkiakut të Himarës, Fredi Beleri. Medie shkruan se “Gjykata e Posaçme e Apelit...

Dhoma e Avokatëve të Greqisë vjen në Tiranë për Belerin: Edi Rama po ndikon te Gjykata për vendimin

Delegacioni i Dhomës së Avokatisë greke në një prononcim për mediet nga Tirana kanë folur lidhur me çështjen “Beleri”.  Ata thanë se masa e...

Gjykata e Posaçme nuk bën mbrapa, lë në burg Fredi Belerin, në seancë dhe ambasadorja greke

Gjykata e Posaçme e Apelit ka lënë në fuqi masën e sigurisë "arrest me burg" për kryebashkiakun e zgjedhur të Himarës, Fredi Beleri. Në...

Ish-deputeti: Rama është dorëzuar, Fredi Beleri betohet të mërkurën si kryebashkiak i Himarës

Ish-deputeti Kujtim Gjuzi thotë se Fredi Beleri do të betohet të mërkurën si kryebashkiak i Himarës. Ai e ka fituar mandatin në zgjedhjet e...

Mitsotakis për çështjen Beleri: Situata lë në hije marrëdhëniet Shqipëri-Greqi, s’do të ndalemi së ngrituri këtë çështje në nivel europian

Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis ka mbajtur fjalën në Panairin Ndërkombëtar të Selanikut, ku ka folur dhe për çështjen e Fredi Belerit. Mitsotakis tha se...

Ministri grek takon Belerin në paraburgimin e Durrësit

Ministri grek i Mbrojtjes së Qytetarit, Yannis Oikonomou ndodhet ditën e sotme në Durrës, ku është takuar me Fredi Belerin, i cili ndodhet në...

“Nuk ke b*thë t’i thuash”, Arian Çani dhe drejtori i Arkivave përplasen në emision: Fredi Beleri ndërhyri të merrje pasaportën greke (VIDEO)

Gazetari dhe moderatori i njohur Arian Çani është përfshirë mbrëmjen e sotme në një debat të ashpër me drejtorin e Arkivave, Ardit Bido. Debat...

“Jasu palikari, zito Alvania”, Artan Hoxha publikon foton e gazetës greke që zbuloi emrin e Fredi Belerit në Marsin e ’95-së

Gazetari Artan Hoxha ka publikuar disa fotografi ku duket një artikulli i vjetër që daton që nga 20 marsi i vitit 1995, në të...

Lajmet e fundit