Tirana
light rain
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
4.6kmh
40 %
Hën
19 °
Mar
30 °
Mër
31 °
Enj
29 °
Pre
29 °
E hënë, 25 Shtator, 2023

TAG

francezet

Francezët kundër reformës së pensioneve, ngrihen në protestë në Ditën e Punëtorëve

Dhjetëra mijëra njerëz dolën në rrugë në Francë ditën e sotme në Ditën e Punëtorëve. Ata u mblodhën për të protestuar kundër reformës së...

1 milion francezë “skuqin” Parisin, 120 policë të plagosur nga protesta e dhunshme për moshën e pensionit

Qindra mijëra punëtorë francezë u mblodhën të enjten në një shfaqje të re zemërimi kundër reformës së pensioneve të presidentit Emmanuel Macron, me protestat...

Futën në Shqipëri 1.2 milionë euro të falsifikuara, Prokuroria kërkon 27 vite burg për 3 francezët

Prokuroria e Tiranë ka kërkuar 27 vite burg për tre shtetasit francezë, të cilët akuzohen se kanë futur në vendin tonë qindra mijëra euro...

Francezët tallen me britanikët: Ka një arsye pse ndodhen në ishull

Rivaliteti historik mes Francës dhe Britanisë nuk mund të mos pasqyrohej edhe pas vendimit për daljen e ishullit nga Bashkimi Europian. Ajo...

Lajmet e fundit