Tirana
moderate rain
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
1.5kmh
100 %
Mar
29 °
Mër
30 °
Enj
29 °
Pre
28 °
Sht
20 °
E martë, 26 Shtator, 2023

TAG

franca

Zelensky bisedë telefonike me Macron: Falenderoj Francën për ndihmat ushtarake

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky ka zhvilluar një bisedë telefonike me presidentin e Francës, Emmanuel Macron. Zelensky ka falenderuar Macron për mbështetjen e Francës, në...

Franca digjet në natën e katërt të trazirave, Ministria e Brendshme raporton për 1 mijë të arrestuar

Të gjitha qytet e Francës kanë raportuar deri në orët e para të mëngjesit për trazira të dhunshme, për të katërtën ditë me radhë,...

Flori dhe diamante kontrabandë nga Franca, Gjykata e Posaçme lë në burg ish-shoferin e Ardi Veliut dhe të tjerët

Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka dhënë dje masat praprake të sigurisë, për ish-shoferin e Ardi Veliut, gruan e tij...

Franca dërgoi letërporosi, shoferi i Ardi Veliut dhe gruaja prangosen nga SPAK, fusnin kontrabandë çanta me flori, diamante dhe para

Sokol Idrizaj, shoferi i ish-drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, është arrestuar me urdhër të SPAK. Në pranga ka rënë dhe...

Franca dhe Gjermania thirrje Kosovës për zbatimin e Marrëveshjes për normalizim me Serbinë

Ambasadori i Francës në Kosovë, Olivier Guerot, ka deklaruar se pret që Qeveria e Kosovës të nisë bisedimet për formimin e Asociacionit të komunave...

Polonia i bashkohet Francës dhe Gjermanisë, do dërgojë tanke “leopard” në Ukrainë

Presidenti polak Andrzej Duda është shprehur gjatë një takimi me presidentin ukrainas Volodymyr Zelensky në Lviv, se vendi i tij do të dërgojë tanke...

“Populli dëshiron lirinë”, Franca dhe Britania dënojnë ekzekutimet e dy protestuesve në Iran

Ministria e Jashtme franceze e cilësoi si skandaloz ekzekutimin e Mohammad Mehdi Karami dhe Seyed Mohammad Hosseini, të cilët u dënuan me vdekje nga...

50 mijë euro për Noizyn, Franca bën me lekë reperin shqiptar

Një tjetër rreper i njohur është bërë pjesë e basteve për finalen e Kupës së Botës mes Argjentinës dhe Francës. Pas Drake i cili...

Argjentina mposht Francën dhe shpallet kampione e botës

Kombëtarja e Argjentinës ka fituar finalen e Botërorit dhe është shpallur kampione e botës, duke mposhtur Francën në një ndeshje spektakolare dhe me emocione...

Emocione drithëruese në finale, Argjentina dhe Franca i drejtohen penalltive

Lojë spektakolare dhe emocione të forta ka prodhuar kjo ndeshje finale e Botërorit të Katarit. Argjentina dhe Franca do ju drejtohen penalltive, pasi koha...

Lajmet e fundit