Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
33 %
3.1kmh
0 %
Enj
29 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
29 °
E enjte, 28 Shtator, 2023

TAG

fondacioni

Në “portofolin” e të huajve apo pasuri e patundshme e Shqipërisë?! Në duart e kujt ka përfunduar Butrinti?

“Butrinti u dha me koncesion”  ishte akuza më e zakonshme e muajve të kaluar në Parlament kur qeveria mbronte marrëveshjen e Ministrisë së Kulturës...

Ilir Meta pret në zyrë kreun e Fondacionit shqiptaro-amerikan Michael Granoff

Politikani Ilir Meta ka pritur në zyrë këtë të enjte Michael Granoff, kreun e Bordit të Fondacionit shqiptaro-amerikan për Zhvillim. Ky fondacion ka lidhur...

Donatorët po ndihmojnë Ukrainën, Fondacioni Gates premton 7 miliardë dollarë për Afrikën

Fondacioni Vill dhe Melinda Gates, ka thënë të enjten se do të japin 7 miliardë dollarë për Afrikën, gjatë katër viteve të ardhshme, pasi...

Michael Granoff, kreu i Fondacionit Shqiptaro-Amerikan nderohet me medalje nga Bashkia e Tiranës

Michael Granoff, kreu i Fondacionit Shqiptaro-Amerikan për Zhvillim (AADF), është nderuar me medaljen e Mirënjohjes së Qytetit. Ai falënderoi Bashkinë e Tiranës dhe siguroi...

E emëroi ish-presidenti Clinton, Cafo Boga: Më larguan nga Bordi i Fondacionit Shqiptaro-Amerikan se kundërshtova për Butrintin

Cafo Boga, ish-CEO dhe CFO në disa banka e borde në SHBA, shqiptaro-amerikan, ka rrëfyer si u shkarkua nga anëtar i Bordit të Fondacionit...

Kryetari i Bordit të Fondacionit Shqiptaro Amerikan: Në Butrint nuk do të ndërtohet asnjë hotel apo veprimtari tregtare

Kryetari i Bordit të Fondacionit Shqiptaro Amerikan për Zhvillim, Michael Granoff, thotë në një intervistë për Zërin e Amerikës se po ndihmojnë me financime...

Fondacioni që do marrë Butrintin bën marrëveshje me Qeverinë, do ndërtojë 100 laboratorë “SMART” për tre klasat e para në shkolla

Kryeministri Edi Rama është duke marrë në një aktivitet ku do të firmoset një marrëveshje me Fondacionin Shqiptaro-Amerikan, për ndërtimin e 100 laboratorëve "SMART"...

Punonjëset e Organizatës së Nënë Terezës arrestohen për shitjen e fëmijëve

Policia në Indi po heton punonjëset e organizatës bamirëse të themeluar nga laureatja e çmimit Nobel dhe shenjtorja Nënë Tereza, lidhur me disa akuza...

Lajmet e fundit