Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
47 %
1kmh
0 %
Pre
28 °
Sht
28 °
Die
29 °
Hën
29 °
Mar
29 °
E premte, 29 Shtator, 2023

TAG

flake

FOTO/ Gjithçka e shkrumbuar, shuhet zjarri në fabrikën e bojërave “Deutsch Color”

Është shuar zjarr i madh që ra mbrëmjen e djeshme në autostradën Durrës-Tiranë, në Maminas, ku u përfshi nga flakët një fabrikë bojrash. Për shuarjen...

Përfshihet nga flakët një banesë në Tiranë, një person i lënduar

Një zjarr ka rënë ditën e sotme në lagjen Misto Mame", në Tiranë, ku është përfshirë nga flakët një banesë private. Bëhet me dije se...

Kreu i Zjarrfikëses së Tiranës: Flakët e para në katin e dytë dhe tarracë, fasada favorizoi përhapjen! Nuk kemi viktima

Shkëlqim Goxhaj, kreu i Shërbimit Zjarrfikës të Tiranës, ka dhënë detaje për zjarrin e madh që ka rënë në një pallat në kryeqytet, në...

Zjarrfikësit vijojnë “luftën” me flakët në Lushnjë, pritet ndërhyrja nga ajri

Vijon të jetë aktive zjarri në Zhamë të Lushnjës, ku flakët po përhapen me shpejtësi. Bëhet me dije se efektivët e Batalionit të tretë të...

Del jashtë kontrollit zjarri në Zham, flakët përhapen në drejtim të Fierit, Beratit e Peqinit

Flakët  që kanë përfshirë pasditen e kësaj të marte kodrat me ullinj të fshatit Zhamë në Lushnjë kanë avancuar duke prekur dhe qytetet përreth. Burimë...

Merr flakë makina në aksin Orikum-Vlorë, dyshimet e para

Një makinë është përfshirë nga zjarri mbrëmjen e sotme në aksin rrugor Orikum-Vlorë, në ByPass. Bëhet me dije se ka marrë flakë në ecje automjeti ...

Flakët e tmerrit në Greqi, shqiptarët për BBC: Nëse helikopterët do kishin mbërritur në kohë, do ishin shuar zjarret

Zjarre të frikshme kanë shpërthyer në disa zona të Greqisë, ku janë shënuar edhe viktima. Tetëmbëdhjetë trupa të djegur janë gjetur në një zonë pyjore...

Flakë në një servis makinash në Vlorë

Një seris me automjete të vjetra është përfshirë nga flakët pasditen e sotme në Vlorë. Nuk dihet ende se çfarë e ka shkaktuar zjarrin në...

Shoferja humb kontrollin dhe përplaset me mjetin e parkuar, shpërthejnë në flakë të dyja makinat

Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e së shtunës në Korçë ku dy mjete kanë shpërthyer në flakë. Mësohet se ngjarja ka ndodhur rreth orës 23:25...

“Shpërthejnë” në flakë 4 makina në Fier, rrezikohen banesat

Katër makina janë bërë shkrumb e hi orët e para të mëngjesit të kësaj të diele në Fier. Sipas burimeve, ngjarja ka ndodhur në lagjen...

Lajmet e fundit