Tirana
light rain
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
4.6kmh
40 %
Hën
19 °
Mar
30 °
Mër
31 °
Enj
29 °
Pre
29 °
E hënë, 25 Shtator, 2023

TAG

fieri

Kryemadhi: Berisha na mësoi të mos kemi frikë të përballemi me krimin dhe shantazhin

Deputetja e Partisë së Lirisë, Monika Kryemadhi,  ka marrë pjesë sot gjatë prezantimit të kandidatit të koalicionit “Bashkë Fitojmë”, për Bashkinë e Fierit, për...

Kryebashkiakë të akuzuar dhe emra të rinj, profili i pesë bashkive që premtojnë garë të fortë në 14 Maj

Kryesia e Partisë Socialiste dhe emrat e propozuar nga drejtuesit politikë të qarqeve, pritet t'i japin Edi Ramës një pasqyrë më të qartë të...

Armando Subashi merr hotelin e trafikantit të kokainës, e bën Shtab elektoral të PS, socialistët presin ndërhyrjen e Edi Ramës

Socialistët fierakë janë prej ditësh në pritje të një vendimi të kryeministrit Edi Rama për kandidatin e tyre për Bashkinë. Armando Subashi është emri...

Gjykata e Posaçme rrëzon kërkesat e avokatëve, dosja e inceneratorit të Fierit do gjykohet veçmas asaj të Elbasanit

Gjyqtarja e posaçme Flojera Davidhi, ka rrëzuar kërkesën e avokatëve mbrojtës të palëve të përfshira në proces, për bashkimin e dosjeve për inceneratorët e...

Gjykata e Posaçme lë në burg 5 të arrestuarit për inceneratorin e Fierit

Gjykata e Posaçme ka vlerësuar sot masat e sigurisë të kërkuara nga SPAK, për pesë të arrestuarit për inceneratorin e Fierit. Ata akuzohen se...

Moti i keq me erë deri në 50 km, Fieri dhe Vlora zonat më të prekura nga stakimet e energjisë

Moti i keq me erë ka përfshirë disa rajonet të vendit tonë këtë të premte, 22 prill. Stuhitë e erës që prej pasdites pritet...

Fieri në “shtetrrethim”, FNSH-ja kontrollon makinat luksoze dhe ato me targa të huaja

Forcat e Ndërhyrjes së Shpejt kanë qenë mbrëmjen e djeshme në qytetin e Fierit, në një aksion "blic" për kontrollin e makinave luksoze dhe...

“Fieri nuk pati rezultatin që prisnim”, Damian Gjiknuri krah Subashit dhe Petro Koçit: Kemi një analizë të thellë për të bërë

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Damian Gjiknuri ditën e sotme është ndalur në qytetin e Fierit, ku do të bëhet prezantimi i Taulant...

Hapi dyert sot, spitali i Fierit pret pacientët e parë (FOTO)

Ditën e sotme spitali Memorial i Fierit ka hapur dyert dhe ka pritur pacinetët e parë. Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka publikuar disa foto...

U vodhi disa grave 5 varëse floriri, arrestohet grabitësi 24-vjeçar në Fier (NJOFTIMI)

•Në datën 03.09.2019 në lagjen "Liri Gero" Fier, dyshohet se ka vjedhur me dhunë varësen e shtetases A.Xh. •Në datën 29.10.2019, në...

Lajmet e fundit