Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
33 %
3.1kmh
0 %
Enj
29 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
29 °
E enjte, 28 Shtator, 2023

TAG

festa

Përqafuar me Albert Halilaj, Majko shijon suksesin e fushatës në Kukës

Zgjedhjet e pjesshme në Kukës rikonfirmojnë besimin e qytetarëve të kësaj bashkie te Partia Socialiste, njeriu i tyre nga fshati Bicaj që tashmë do...

VIDEO/ Brenda festës mashështore të 30-vjetorit të martesës së prindërve të Kiarës, e pranishme dhe nëna e Luizit

Ashtu si dhe vetë Kiara Tito e bëri me dije, dita e djeshme ishte tepër e rëndësishme për të. Përveçse kishte ditëlindjen mikesha e...

Ambasadori i Francës feston Kurban Bajramin në familjen shqiptare

Olivier Guerot, ambasadori i Francës i akredituar në Kosovë, e ka festuar Kurban Bajramin në një familje shqiptare. Në këtë ditë feste, ai ka...

Ilir Meta uron besimtarët myslimanë për Kurban Bajramin

Kryetari i Partisë së Lirisë uron të gjithë besimtarët myslimanë për festën e Kurban Bajramit. Zoti ua pranoftë adhurimin dhe lutjet, thotë Ilir Meta...

“Me gocën e babit”, Lulzim Basha poston foton e vjetër me të bijën: Gëzuar ditën e fëmijëve

Ish-kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka uruar fëmijët në ditën e tyre, në festën e 1 Qershorit. Për të përcjellë këtë urim ish-kryetari i...

Shqiptarët kthehen në shtëpi për festa, dyndje në dogana e në Portin e Vlorës

Krishtlindja dhe festat e fundvitit që tashmë janë në prag, kanë bërë që shqiptarët të kthehen në shtëpitë e tyre për t'i kaluar këto...

Policia del në terren për festa: Kontrolle ndaj personave të skeduar, patrulla shtesë jashtë bankave dhe monitorim i rrugëve me radarë

Policia e Shtetit ka marrë një sërë masash shtesë, për të siguruar mbarëvajtjen e festave dhe për të parandaluar ngjarjet kriminale dhe ato rrugore,...

Në prag Krishtlindjesh, Rama ndan foto me Lindën dhe Zahon mes atmosferës së festave në Tiranë

Kryeministri Edi Rama ka ndarë mbrëmjen e sotme disa foto me familjen e tij, teksa ka marrë pjesë në paradën e Retro Albania. Ai ka...

Shqiptarët kthehen për festat e fundvitit, fluks automjetesh në Kakavijë dhe Kapshticë

Pak ditë na ndajnë nga festat e fundvitit, radhë të gjata kilometrike janë krijuar në pikën kufitare të Kakavijës, në hyrje të Shqipërisë. Ashtu si...

Dhjetori festave, Rama shijon fundjavën me Zahon në Tiranë

Kryeministri Edi Rama këtë të dielë ka vendosur ta kalojë me djalin e tij, Zahon, e ku më mirë se në mes të atmosferës...

Lajmet e fundit